Preparaty do czyszczenia łazienek

Preparaty do czyszczenia łazienek

Czyszczenie łazienki powinno odbywać się etapami – najpierw stosujemy środki ułatwiające pozbycie się najgorszych zanieczyszczeń, dokładnie myjemy sanitariaty, zmywamy podłogi oraz inne powierzchnie
a następnie dokonujemy niezbędnych poprawek i pozostawiamy łazienkę do gruntownego wyschnięcia.

Profesjonalne środki do czyszczenia łazienki

W wielu domach, przy czyszczeniu powierzchni użytkowych oraz sanitariatów, stosowane są metody naszych babć – ocet, cytryna, soda oczyszczona, które to produkty po połączeniu lub użyte pojedynczo na zabrudzone powierzchnie, idealnie je wyczyszczą. Jednak nie zawsze takie specyfiki sprawdzają się w mieszkaniu – zdarza się, że w pewnych sytuacjach należy użyć silniejszych preparatów, które dogłębnie wyczyszczą powierzchnie w łazience i pozostawią na nich warstwę ochronną, zapobiegającą szybkiemu pojawieniu się zanieczyszczeń.Profesjonalne środki do czyszczenia łazienki zawierają składniki powierzchniowo-czynne, a głównym czynnikiem może być:
– amoniak,
– chlor,
– alkohol,
– kwas,
– aceton,
– kwas,
– sole amonowe
– aktywny tleni wiele innych.Dzięki użyciu tego typu preparatów możemy mieć gwarancję, że wyczyszczona powierzchnia będzie wolna od zarazków przez długi czas.

Czyszczenie sanitariatów

Korzystanie z toalety, wanny czy kabiny prysznicowej oprócz naturalnych zanieczyszczeń, pozostawia także osad z mydła, minerały z wody czy inne zabrudzenia. W takich sytuacjach warto nabyć profesjonalny środek do czyszczenia tego typu powierzchni i stosować przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dzięki temu zabiegowi, osad zniknie i długo się nie pojawi.

Najbardziej skutecznymi środkami do tego typu będzie ocet z dodatkiem sody oczyszczonej.

Zdarza się, że domowe środki nie poskutkują, więc trzeba zastosować na zabrudzone powierzchnie preparaty chemiczne, które doskonale oczyszczą i odkażą potraktowane nią powierzchnie.

Półki szklane, lustra, okna

Wszystkie szklane powierzchnie należy umyć delikatnym środkiem, w których bazą jest alkohol. Po jego wyparowaniu powierzchnia jest długo przejrzysta i wolno osadza się na niej zanieczyszczenie.