Dezynfekcja pomieszczeń środkiem Virusolve+ a specjaliści

Dezynfekcja pomieszczeń w okresie pandemii to jeden z istotniejszych tematów. Każdego dnia w naszym kraju, jak i na świecie na COVID-19 zapadają kolejne osoby. Pomimo pojawia się szczepionki ciągle jednak musimy dbać o wysokie standardy higieny, by zmniejszyć transmisję wirusa. W tym celu wykorzystywane są nowoczesne środki, taki jak Virusolve+. Jak on działają i czy warto wybrać specjalistów, którzy zajmą się ich rozpylaniem? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat dezynfekcji pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń – dlaczego warto to zrobić?

Po roku pandemii chyba nikogo nie trzeba przekonywać do konieczności dezynfekcji rąk. Praktycznie kilka razy myjemy dokładnie dłonie i korzystamy ze specjalnych płynów, które mają usunąć z nich niewidzialnego, ale szkodliwego wirusa. Dłonie to jednak nie wszystko.  Po ich umyciu możemy mieć w dalszym ciągu kontakt ze złośliwym patogenem i ulec zakażeniu. Z tego powodu coraz większa liczba pracodawców i zarządców budynków stara się zapewnić wszystkim osobom, które przebywają w ich obiektach jak największe bezpieczeństwo. Z całą pewnością służy temu dezynfekcja. Jeszcze kilka lat temu była to usługa, z której korzystały laboratoria lub szpitale. Dzisiaj są to głównie biura i inne obiekty użyteczności publicznej.

Warto pamiętać, że zwykłe przetarcie powierzchni płaskiej jest skuteczne tylko w miejscu, do którego dotarł preparat. W przypadku większych pomieszczeń trudno jest dostać się do każdego zakamarka. Tutaj z pomocą przychodzą dezynfekcje wykorzystujące środki do zamgławiania. Dzięki nim możliwe jest szybkie i skuteczne zdezynfekowanie pomieszczeń za pomocą takiego środka jak Virusolve+. Zaletą takich rozwiązań jest również fakt, że dezynfekowane są wszelkiego rodzaju powierzchnie, a nawet samo powietrze. Możesz o tym więcej przeczytać tuta: https://brawent.pl/dezynfekcja-pomieszczen-zielona-gora/ .Należy jednak wiedzieć, że dla największej skuteczności zabieg należy powtarzać cyklicznie.

Dezynfekcja pomieszczeń środkiem Virusolve+ a specjaliści

Wiemy już, że istnieją ja na rynku środki, które można wykorzystać do dezynfekcji pomieszczeń. Czy zatem warto postawić na specjalistów, którzy wykonają za nas wszystko od początku do końca i wezmą odpowiedzialność za wykonaną usługę czy może jednak lepiej zaoszczędzić pieniądze i zająć się tym na własną rękę?

Zdecydowanie w tym przypadku odradzamy samodzielne porywanie się na to zadanie. Przede wszystkim do rozpoczęcia tego zadania potrzebne jest wiedza i doświadczenie, ale również właściwy sprzęt. W tym wypadku mówimy nie tylko osób zamgławiarkach do wytwarzania suchej mgły, ale również o odpowiednim zabezpieczeniu siebie przez profesjonalne kombinezony. Warto również dodać, że należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć pomieszczenie przed wydostaniem się gazu środka Virusolve+ na zewnątrz. Istotne jest bowiem utrzymanie odpowiedniego stężeniu przez określony czas. Wreszcie specjaliści musza obliczyć dobrą dawkę. Zbyt mała będzie nieskuteczna, natomiast zbyt duża może okazać się szkodliwa dla osób, które będą później przebywały w pomieszczeniu.

Z tych powodów zawsze warto stawiać na firmy z doświadczonymi pracownikami jak firma Brawent, która od lat zajmuje się czyszczeniem i dezynfekcją nie tylko pomieszczeń, ale również wentylacji.

VIRUSOLVE+ do dezynfekcji pomieszczeń

Dlaczego wspominamy o środku Virusolve+? Jest to po prostu jeden z najskuteczniejszych preparatów sporobójczych, który wykorzystuje się między innymi do dezynfekcji sprzętów medycznych i jest odpowiedni do każdej powierzchni. Jego zaletą jest również uniwersalność, ponieważ wykorzystuje się go do pozbywania się grzybów, bakterii i oczywiście wirusów.

Nie można też nie wspomnieć, że jego zaletą poza skutecznością jest również bezpieczeństwo. W jego składzie nie znajdziemy bowiem chloru, a także nie uszkadza żadnych powierzchni. Warto więc zamówić usługę czyszczenia pomieszczeń w wykorzystaniem wspomnianego preparatu w takiej firmie jak Brawent.