Co daje laserowe zamykanie naczynek?

Dbałość o dobry wygląd cery to obecnie często korzystanie z nowoczesnych zabiegów, oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Pośród wielu różnorodnych możliwości szczególnym zainteresowaniem cieszy się laserowe zamykanie naczynek. Nie tylko pozwala zachować dobry wygląd, ale również skutecznie pomaga w leczeniu niektórych schorzeń cery.

Kiedy stosuje się laserowe zamykanie naczynek?

Zabiegi laserowego zamykania naczynek można stosować w bardzo wielu sytuacjach. Co więcej, bez problemu mogą być one wykonywane zarówno u pań jak i u panów. Najczęściej wykonuje się je w celu poprawy kolorytu cery, który jest zaburzony poprzez widoczne naczynka krwionośne. Powstają one w wyniku pęknięć tak zwanych naczyń włosowatych, czyli zakończeń naczyń krwionośnych. Szczególnie szpecąco wyglądają na twarzy, i na tym obszarze najczęściej takie zabiegi są przeprowadzane.

Jak przygotować się do zabiegu zamykania naczynek?

Aby laserowe zamykanie naczynek dało odpowiednie efekty, musi być przede wszystkim odpowiednio przeprowadzone. Jednak równie ważne jest właściwe przygotowanie osoby, która będzie mu poddawana. Przede wszystkim należy zrezygnować z używek, opalania czy stosowania niektórych kosmetyków. Dobrze jest również wcześniej sprawdzić przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Odpowiednie przygotowanie sprawi, że zabieg da większe szanse powodzenia a ewentualne skutki uboczne nie wystąpią. Ponadto przy właściwym przygotowaniu proces rekonwalescencji po zabiegu jest znacznie krótszy.

Wykonywanie zabiegu zamykania naczynek

Do przeprowadzenia zabiegu laserowego zamykania naczynek wykorzystuje się laser o odpowiednio dobranej mocy. Moc urządzenia podczas wykonywania zabiegów dobierana jest do każdego pacjenta indywidualnie, uwzględniając wiele czynników, w tym przede wszystkim tak zwany fototyp cery. Po dopasowaniu odpowiedniej mocy laser kierowany jest na obszar na którym mają być zamykane naczynka. Zabiegi powinny być wykonane przez osoby posiadające odpowiednie doświadczenie gdyż prawidłowo wykonany zabieg wymaga precyzji, bowiem laser powinien operować na konkretnym obszarze przez określony czas.