Jaka pościel do użytku całorocznego?

Jaka pościel do użytku całorocznego?

Jedna kołdra na cały rok? To możliwe, pod warunkiem, że nakrycie spełni kilka kryteriów. Przede wszystkim nie może latem przegrzewać, a zimą powodować wychłodzenia organizmu. Jaka kołdra sprosta tym wymaganiom? Gdzie szukać pościeli, której używać będzie można przez cały rok, bez utraty komfortu?

Jakie plusy jednej kołdry na cały rok?

Kołdra to ważny element wyposażenia sypialni. Jej podstawowa funkcja to osłona przed chłodem, ale i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i intymności. Nakrycie powinno być dopasowane do temperatury w sypialni, a ta różni się w ciągu roku.
Wiele osób decyduje się na dwa oddzielne nakrycia: letnie i zimowe. Producenci oferują nawet kołdry oznaczone jako letnie i zimowe albo zimne i ciepłe. Alternatywą może być jednak bardzo praktyczna kołdra całoroczna. To mniejszy wydatek, oszczędność miejsca do przechowywania i większy komfort – nakrycia nie trzeba bowiem zmieniać w ciągu roku.

Kołdry całoroczne – wygodne nakrycie na lato i zimę

Marząc o jednym nakryciu na cały rok, lepiej zapomnieć o spaniu pod ciepłą, zimową kołdrą w upalne, letnie dni albo o wyborze cienkiej kołdry na mroźne, grudniowe noce. Najlepiej sprawdzą się, niezależnie od pory roku, kołdry całoroczne.
Całoroczna kołdra jest odpowiednio mięsista, by zimą osłaniała przed chłodem. Jednocześnie projektowana jest tak, by oddychała, gwarantując właściwą wentylację. To sprawia, że latem nie powoduje przegrzewania się czy pocenia. Niektórzy producenci proponują także kołdry rozpinane – spięta, grubsza wersja sprawdzi się zimą, cieńsza będzie idealnym nakryciem na wiosnę czy lato.

Czym się kierować przy wyborze kołdry całorocznej?

Wybierając kołdrę całoroczną, trzeba upewnić się, że ta nadaje się do spania w różnych temperaturach. Najlepiej, by nakrycie posiadało oznaczenie całoroczne. Druga sprawa to kwestia jakości. Kołdra powinna być miękka, przyjemna w dotyku, najlepiej dość lekka, przytulna. Ważna jest jakość zastosowanego w produkcji materiału oraz staranność wykończenia.
Planując zakup kołder całorocznych dla całej rodziny, najlepiej wybrać się do sklepu specjalizującego się w tekstyliach. Sklepy z kołdrami i pościelami działają nie tylko stacjonarnie, ale także w sieci – w internecie łatwo o ogromny wybór, a nierzadko i bardzo atrakcyjne ceny.

Kołdry całoroczne znajdziesz w ofercie Vege Home