Czy firmie opłaca się wynajmować busa?

intrans - intra (3).jpg

Samochody są niezbędne praktycznie w każdej firmie. W wielu przypadkach wystarcza zwykły samochód osobowy. Są jednak sytuacje, gdy potrzebny jest większy pojazd. Czy lepiej jest kupić firmowego busa czy też wynająć?

Kiedy warto wynająć busa?

Czy firmie opłaca się wynajem busa? Wszystko zależy od okoliczności. Jeśli bus będzie wykorzystywany często i regularnie, to wtedy warto zainwestować i kupić taki samochód.Jeśli jednak bus ma być wykorzystywany jedynie okazyjnie, to zdecydowanie lepszym wyborem jest jego wynajęcie. Nie trzeba wtedy inwestować dużych środków na zakup (busy tanie nie są), firma nie ponosi też kosztów związanych z utrzymaniem dodatkowego, a rzadko używanego pojazdu. Takie koszty wcale nie są małe, bo trzeba opłacić ubezpieczenie, przegląd oraz dbać, aby samochód cały czas był w dobrej formie.Wynajęcie busa warto też rozważyć, gdy przez jakiś czas niezbędna jest większa flota samochodowa. Wynajem auta nawet na kilka miesięcy zwykle jest dużo tańszy niż jego kupno.Kolejną sytuacją, w której przydaje się wynajem busa, są prace prowadzone w kilku różnych odległych miejscach. Wówczas zamiast kupować busy, wystarczy je wynająć, a po zakończeniu prac oddać.

Wypożyczalnia wypożyczalni nie równa – jak wybrać najkorzystniejszą?

Wypożyczalni samochodów, w tym busów, jest na rynku coraz więcej. Oferta poszczególnych wypożyczalni może się znacznie różnić. Dlatego warto przejrzeć propozycje kilku różnych, aby wybrać najlepiej dopasowaną do potrzeb firmy.Dobra firma wynajmująca powinna mieć szeroką bazę pojazdów oraz elastyczne oferty wynajmu. Oprócz wynajmu na kilka dni niezbędne są też wynajmy długoterminowe. Przydatna może być też propozycja zarządzania flotą. Dla wielu firm istotne jest, czy wynajmowane pojazdy mają limit przejechanych kilometrów czy też nie.Oczywiście trzeba przyjrzeć się flocie, jaką ma wypożyczalnia. Nowoczesne, dobrze wyposażone i utrzymane samochody świadczą o dbałości o klienta. Należy też zwrócić uwagę na miejsce odbioru i zwrotu pojazdu. Coraz częściej oferowane jest dostarczenie pojazdu do miejsca wyznaczonego przez wynajmującego. Niekiedy warto zastanowić się nad wynajmem busa z kierowcą. Taka opcja jest szczególnie przydatna w czasie różnych wyjazdów integracyjnych czy szkoleniowych.