Damskie torebki na zimę

Jaka jest najważniejsza zasada, którą należy kierować się, dobierając torebkę do zimowego outfitu? To bardzo proste – liczy się rozmiar torebki.

Torebka skórzana oprócz ciepłych ciuchów

Zimową porą nosimy dodatkowe, grubsze, swetry i pulowery, ubieramy się na cebulkę albo stawiamy na ciepły płaszcz. Wszystko to dodaje naszej sylwetce objętości. Zimowe otulające ubrania o odpowiednim fasonie, podkreślające kobiece kształty, nie sprawią jednak, że będziemy wyglądać nieatrakcyjnie. Każda świadoma swoich atutów kobieta wie, że liczą się proporcje, a nie obwód mierzony w ilości centymetrów. Jeśli proporcje są zachowane, nadal wyglądamy kobieco i zmysłowo.

Zimą zazwyczaj nosimy kozaczki, najczęściej wysokie, nie tylko ze względu na pogodę, ale również dlatego, że delikatne buty do kostek mogą być zbyt subtelne do zimowego płaszcza i obszernego szala, przez co proporcje ciała wyglądają na zaburzone. Podobnie sprawa wygląda z damskimi torebkami na zimę, dlatego odpowiednia torebka w tym sezonie to przede wszystkim duża torebka. Decydując się więc na zimowy model, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by torebka była proporcjonalna do reszty naszego outfitu.

Wybierz odpowiedni krój i kolor!

Kolejnym czynnikiem wyboru torebki jest jej kolor oraz materiał z jakiego jest wykonana. Kolor powinien być dopasowany do najczęściej używanego płaszcza lub kurtki, na zasadzie uzupełniania się lub kontrastu. Materiał powinien być solidny i odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz wilgoci – najlepiej gdy jest to prawdziwa skóra wysokiej jakości, wyściełana od wewnątrz podszewką z nieprzemakalnej tkaniny. Skóra, odpowiednio od czasu do czasu zakonserwowana, trzyma się świetnie i nie przemaka. Wiedzą o tym wszystkie kobiety, które dbają o impregnację skórzanych butów.

Spośród dużych modeli skórzanych torebek ADAM BARON, które świetnie sprawdzą się zimą, dostępne są różnego rodzaju, choć zawsze eleganckie, wzory i fasony. Luksusowa damska torebka na zimę Crown bag to model wyjątkowy dla kobiet, które lubią czuć luksus na co dzień. Aware Brick bag to torebka typowo miejska, niezobowiązująca lecz nadal elegancka. Podobnie jest z shopperką Aware shopper bag, natomiast shopperka   SLOW City spodoba się indywidualistkom, które kochają casualowy styl. Nieco bardziej biznesowa damska skórzana torebka Verity Day Full oraz klasyczna ADAM BARON Home 04 zachwycą wszystkie koleżanki z pracy.

Czy jest jakieś przeciwskazanie co do noszenia dużych modeli torebek? Kobiety o niskim wzroście nie będą korzystnie prezentować się z torebką w kształcie pionowego prostokąta. Powinny raczej wybierać modele w poziomie. Wysokie i średniego wzrostu kobiety mogą nosić wszystkie modele.