Oświetlanie awaryjne obiektów

Na rynku pojawia się coraz więcej firm produkcyjnych. Nowe budynki powstają w coraz większym tempie i są coraz większe. Warto jednak pamiętać, że w przypadku dużych przedsiębiorstw powinny być zastosowane wszelkie możliwe systemy zabezpieczenia, które określone są w przepisach.

Bezpieczeństwo pracowników

W przypadku dużych firm niezbędne jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków pracy. Oprócz prawidłowo wyposażonych stanowisk pracy należy zapewnić ludziom przebywającym w budynku bezpieczną drogę ewakuacyjną w przypadku nagłego zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu.

Obowiązkiem każdego właściciela firmy jest stworzenie bezpiecznej drogi ewakuacji umożliwiającej pracownikom szybkie i bezpieczne opuszczenie budynku. Droga ewakuacyjna powinna być wyposażona nie tylko w znaki informujące, ale i w odpowiednie oświetlenie. W sytuacji zagrożenia i nagłego odcięcia prądu Lampy awaryjne umożliwiają bezpieczne wyjście na zewnątrz budynku.

Zastosowanie lamp awaryjnych

Lampy awaryjne mają za zadanie doświetlić pomieszczenie w sytuacji braku oświetlenia podstawowego. Oświetlenie takie stosowane jest w obiektach publicznych i przemysłowych. Przepisy jasno określają, gdzie powinny znajdować się lampy awaryjne.

Awaryjne lampy powinny oświetlać wszelkie zmiany w drodze ewakuacyjnej. Oznacza to, że każdy zakręt czy schody powinny zostać uwidocznione za pomocą takich lamp. Konieczne jest również zamontowanie lamp awaryjnych przy stopniach oraz punktach zbiórek. Odpowiednie doświetlenie budynku umożliwia bezpieczne poruszanie się po nim w przypadku odcięcia zasilania podstawowego.

Czym kierować się przy wyborze awaryjnego oświetlenia?

Lampy awaryjne posiadają oddzielne źródło zasilania. Jest ono niezależne od zasilania podstawowego. Oznacza to, że w sytuacji braku dostaw prądu lampy awaryjne zachowają swoją funkcjonalność.

Decydując się na zakup awaryjnych lamp, warto zwrócić uwagę na promień ich światła. Na rynku znaleźć można najróżniejsze modele lamp awaryjnych. Te najlepszej jakości mogą oświetlać nawet ponad dziesięć metrów.

Odpowiednie oświetlenie hali produkcyjnej ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia ludzi. Nic więc dziwnego w tym, że prawo bardzo dokładnie określa wymogi, jakie musi spełniać dany budynek, zanim zostanie dopuszczony do użytkowania.