Dekoracyjne ścianki akustyczne nie tylko do studia nagrań

Problem z hałasem jest dość częsty szczególnie w starym budownictwie. Choć wiele osób na etapie budowy domu także nie do końca przejmuje się dobrą izolacją ścian, co przekłada się potem na słyszalność wszystkiego, co dzieje się za oknem. Dostępne są jednak różnego rodzaju ścianki akustyczne, przy pomocy których można wygłuszyć każde pomieszczenie.

Ścianki i panele akustyczne do domu i studia nagrań

Studio nagrań jest miejscem, które musi być idealnie wygłuszone. Jeszcze kilkanaście lat temu w wielu takich miejscach można było znaleźć opakowania po jajkach, które były przyklejone do ścian i sufitu. Na szczęście te czasy już minęły i w sklepach można znaleźć przepiękne ścianki akustyczne i różnego rodzaju panele wygłuszające, które nadają się także do domu.

Dekoracyjne ścianki i panele świetnie pasują do każdej aranżacji. Przy ich pomocy można wygłuszyć salę konferencyjną, pomieszczenie w budynku użyteczności publicznej, czy sypialnię. Dostępne są różne modele oraz kolory, dzięki czemu można stworzyć w pomieszczeniu ciekawe aranżacje.

Kiedy warto zainwestować w ścianki akustyczne?

Ścianki i panele akustyczne przede wszystkim muszą znaleźć się w miejscu, w którym nie mogą dochodzić hałasy z zewnątrz. Oprócz studia nagrań można ścianki postawić w gabinecie psychologicznym lub u lekarza, gdzie w poczekalni jest dużo ludzi, którzy mogą zakłócać pracę.

Sprawdź teraz: Masz bloga lub prowadzisz firmę? Być może szukasz nowych sposobów na dotarcie do klientów? Rozważałeś stowrzenie podcastu? Wystarczy, że masz jakąś bazę tekstów a Migura Studio – studio nagraniowe z Mysłowic pomoże Ci w produkcji podcastu.

Ścianki wygłuszające doskonale nadają się do domu w przypadku osób, które cenią spokój i ciszę. Niektórzy mają duże problemy z zaśnięciem lub koncentracją, gdy na zewnątrz słychać przejeżdżające auta lub rozmowy. Takie ścianki zdecydowanie rozwiążą ten problem, a dodatkowo można przy ich pomocy ciekawie zaprojektować wnętrze.

Dekoracyjne ścianki i panele akustyczne 3D

Dużą popularnością cieszą się dekoracyjne ścianki i panele wygłuszające, które nie tylko spełniają swoją funkcję w izolacji, ale także tworzą atrakcyjne wzory. Szczególnie modele 3D potrafią diametralnie zmienić wnętrze, dodając głębi.

Zaletą ścianek akustycznych jest fakt, że można je ustawić w dowolnym miejscu. Mogą być w razie konieczności przeniesione. Panele za to można powiesić na ścianie lub suficie, a przy tym nie zabierają miejsca. Wybierając różne kolory, można sprawić, że nudne pomieszczenie nabierze klimatu.