Czym zajmuje się firma Multicomfort?

Czym zajmuje się firma Multicomfort?

Firma Multicomfort jest producentem domów prefabrykowanych w technologii szkieletowej, drewna CLT, czyli klejonego krzyżowo oraz poszczególnych elementów budynków prefabrykowanych, takich jak ściany, stropy i więźby dachowe. Marka ta buduje także domy pasywne oraz energooszczędne.

Gdzie powstają elementy do domów prefabrykowanych?

Produkcją poszczególnych elementów do domów prefabrykowanych zajmują się wysokiej klasy specjaliści, którzy pracują na halach produkcyjnych. To właśnie tam powstają wszystkie części potrzebne do postawienia domu prefabrykowanego. Czas wykonania jest krótki, wynosi około kilkanaście dni, natomiast montaż na placu budowy jest kwestią kilku godzin. Wszystkie projekty domów tego typu dostępne są na stronie internetowej https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/. Dodatkową jest to, że producent daje trzydzieści lat gwarancji każdej osobie, która zdecyduje się na postawienie takiego budynku.

Co jeszcze oferuje firma Multicomfort?

Częste podwyżki cen energii, a także wzrost kosztów ogrzewania budynków zmuszają ludzi do szukania oszczędności. Wzrasta zainteresowanie nowoczesnymi technologiami i nieoczywistymi rozwiązaniami. Domy energooszczędne cechują się niższym zapotrzebowaniem na ciepło niż tradycyjne budynki. Projekty domów energooszczędnych, jakie poleca Mullticomfort, wyróżniają zwarte bryły, które nie mają mostków cieplnych, natomiast posiadają bardzo dobrą termoizolacyjność przegród zewnętrznych, Przy stawianiu domów tego typu najważniejszą sprawą są zastosowane rozwiązania oraz materiały izolacyjne.

Domy pasywne – co to takiego?

Na stronie multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/ znaleźć można również ofertę domów pasywnych. Są to pierwsze w Polsce domy szkieletowe, które mają certyfikaty Instytutu Domów Pasywnych Darmstad. Wysoki standard domów pasywnych w znaczący sposób obniża koszty utrzymania, ogrzewanie ich wymaga znikomych nakładów finansowych, a komfort cieplny jest ogromny. Okres grzewczy w takim domu wynosi tylko trzy miesiące i jest o połowę krótszy niż w tradycyjnych budynkach.