Wycena monet – samodzielnie czy u profesjonalisty?

Niektórzy posiadają stare monety lub banknoty. Nie zdajemy sobie czasem sprawy z tego, ile one mogą być warte. Na sprzedaży niektórych monet możemy naprawdę dużo zarobić. Warto zasięgnąć opinii fachowca co do wartości tych przedmiotów. Poniżej kilka ważnych informacji co zrobić, aby dobrze sprzedać starodawne pieniądze.

Wycena – warto zrobić rozeznanie co do wartości monet

Zaleca się wstępną wycenę poprzez porównanie konkretnych egzemplarzy z wystawionymi na sprzedaż na portalach internetowych. Specjalne działy są poświęcone właśnie sprzedaży i kupna starych pieniędzy. Porównując należy zwrócić uwagę na wizerunek awersu i rewersu, nominał, rok wydania oraz okoliczność na jaką moneta została wydana.

Można też zrobić zdjęcie i wysłać e-mailem czy inną drogą elektroniczną do profesjonalisty w dziedzinie wyceny. Można to zrobić bezpłatnie i niezobowiązująco na https://coinart.pl/skup-zlotych-monet/. Jest to lider wśród sklepów numizmatycznych.

Sklep numizmatyczny COINART – co go wyróżnia?

Przede wszystkim pracują tutaj profesjonaliści mający wieloletnie doświadczenie w zakresie wyceny wartości monet. Dzięki właściwej cenie zadowolony jest zarówno sprzedający, jak i kupujący.

Sklep numizmatyczny COINART zlokalizowany jest w Warszawie. Prowadzi stronę internetową, na której zamieszczone są zdjęcia złotych monet (i wielu innych) z podaną ceną. Możesz tutaj wstępnie oszacować swoje monety. Sklep działa online, jak i stacjonarnie.

Samodzielna wycena wartości monet czy u profesjonalisty?

Wycena – w szczególności rzadkich egzemplarzy może być niezwykle trudnym zadaniem. My możemy wstępnie oszacować monety poprzez śledzenie zakończonych aukcji sprzedanych monet. Jednak przed sprzedażą lepiej jest skorzystać z wiedzy profesjonalistów.

Warto śledzić rynek numizmatyczny. Na bieżąco sprawdzać, jakie są trendy, upodobania kupujących, ilość konkretnych monet, czy pojawiły się jakieś nowe na rynku. Dzięki Internetowi możemy oszacować wartość starych pieniędzy, wycenić je u doświadczonych osób, a nawet sprzedać. Jest to niezaprzeczalnie duża korzyść w szczególności dla osób, które cenią sobie czas i wygodę. W domowym zaciszu można zarówno wycenić, jak i sprzedać zalegające nam starocie.