Masaże relaksacyjne – czy można je robić w domowym zaciszu?

Masaże relaksacyjne to jedna z najprzyjemniejszych form relaksu po długim, męczącym dniu pracy. Wykonywane w salonach SPA pozwalają uwolnić stres i napięcie, wyciszają, przywracają dobre samopoczucie. Czy trzeba je jednak wykonywać wyłącznie w profesjonalnym salonie? A może sprawdzą się również w domowym zaciszu?

Masaż w salonie SPA a masaż w domu

Odpowiedź na zadane wyżej pytanie brzmi: oczywiście, że się sprawdzą! Należy jednak pamiętać o tym, że masaż wykonywany w domu różnić się będzie od tego, który zrobiony zostanie w profesjonalnym gabinecie. Przede wszystkim, w salonie kosmetycznym nikt nie będzie nam przeszkadzał – to czas w stu procentach zarezerwowany na relaks! W domowym zaciszu możemy nie mieć takiego komfortu. Jeśli masować będzie nas ktoś bliski lub zamierzamy robić to sami, musimy również liczyć się z tym, że masaż nie będzie profesjonalny, a jego skuteczność mniejsza.

Masaż w domu – przygotowanie

Gdy z różnych względów nie możemy lub nie chcemy udać się na relaksacyjny masaż do gabinetu SPA, możemy zdecydować się na masaż w domu. W tym celu możemy zaprosić profesjonalistę, która za odpowiednią opłatą wykona taki zabieg w zaciszu naszego mieszkania lub poprosić o masaż kogoś bliskiego. Jeśli masować nas będzie bliska osoba, musimy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy zadbać o olejek eteryczny lub nawilżający balsam do ciała, a także chusteczki do wytarcia jego nadmiaru oraz ręczniki. Jeśli zatrudniamy fachowca, najprawdopodobniej będzie ona posiadał profesjonalne łóżko do masażu i wszystkie niezbędne akcesoria.

Masaż w domu – o co jeszcze należy zadbać?

Przygotowując się do masażu relaksacyjnego w domu, warto zadbać o odpowiednią oprawę. Oznacza to m.in. zapewnienie odpowiedniego, niezbyt intensywnego oświetlenia czy muzyki. Wyboru tej ostatniej należy dokonać z ostrożnością – muzyka ma stanowić przyjemne, nienarzucające się tło. Świetnie sprawdzą łagodne, instrumentalne brzmienia, które nie będą rozpraszały uwagi. W pomieszczeniu możemy również zapalić przyjemne, aromatyczne świeczki. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? O wyłączeniu powiadomień i dźwięków w telefonie komórkowym!

Relaksacyjny masaż w domu może być prawdziwą przyjemnością! I będzie nią, jeśli tylko zadbamy o niezbędne akcesoria, odpowiednią atmosferę i… masażystę! Jeśli tym ostatnim będzie bliska naszemu serca osoba, z pewnością czekać nas będzie przyjemny wieczór pełen wrażeń!

Artykuł przygotowany przy współpracy z http://salon.cece.pl/