Dobry program księgowy dla firmy – jakie funkcje powinien mieć?

Prowadzić księgowość musi każdy przedsiębiorca. Warto zadbać, by w firmie znalazł się program, który uprości to do minimum. Jakie cechy powinien mieć dobry program księgowy?

Proste zasady

Przedsiębiorca prowadzący własną działalność gospodarczą zazwyczaj wystawia wiele dokumentów księgowych. Faktury z vat-em bez vat-u, faktury korygujące czy dokument KP i KW. Dobry program księgowy powinien mieć wiele funkcji domyślnych, by czas wystawiania dokumentu skrócić do minimum.

Program afaktury.pl jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu nawet przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna prowadzenie działalności poradzi sobie z wystawieniem dokumentu. Data, numer, wysokość Vat-u są wpisywane automatycznie. Jest to nie tylko skrócenie czasu pracy, ale również ułatwienie i zminimalizowanie miejsc, gdzie można popełnić błędy.

Wybierając https://afaktury.pl można również skorzystać z takich funkcji jak tworzenie faktur cyklicznych, dodawanie własnych terminów płatności czy przypomnienia o odroczonych płatnościach.

Wygodna praca

Program afaktury.pl jest dostępny w wersji on-line co ułatwia prace. Dzięki temu nie trzeba księgować faktur w komputerze, a można mieć do nich dostęp w każdym miejscu i o każdej porze. Ma to ogromne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy często zajmują się księgowością firmy w domu, po godzinach pracy.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma zadaniami. Wystawianie faktur dla kontrahentów jest tylko niewielkim jej elementem.

Każdy przedsiębiorca musi również pamiętać o terminach płatności. Program afaktury.pl ma funkcje przypomnienia o zbliżającym się terminie zapłaty. Kolejnym elementem jest wykluczenie kontrahentów, którzy są nierzetelni. Blokada sprzedaży dla kontrahentów niewypłacalnych to kolejne narzędzie w programie, który ułatwia prowadzenie działalności. Dzięki tej funkcji można szybko zweryfikować zadłużenie kontrahenta. Jest to funkcja, która pozwala zabezpieczyć się przed utratą płynności finansowej, do której często doprowadzają małe firmy nierzetelni klienci.

Program afaktyr.pl maksymalnie usprawnia księgowość firmy, dzięki temu prowadzenie działalności staje się łatwiejsze i mniej czasochłonne, a przedsiębiorca ma więcej czasu na realizowanie swojej wizji prowadzenia przedsiębiorstwa.