Najpopularniejsze produkty do demakijażu skóry

Piękna, gładka oraz pozbawiona niedoskonałości cera to cel, do którego dąży praktycznie każda kobieta, dlatego też odpowiednia pielęgnacja swojej skóry odgrywa w tym wszystkim kluczową kwestię. Najważniejszym etapem całego rytuału pielęgnacyjnego jest oczywiście odpowiedni demakijaż, czyli bardzo dokładne oczyszczanie skóry z pozostałości makijażu oraz zanieczyszczeń, które w ciągu dnia osadził się na skórze. Aby jednak demakijaż przyniósł zamierzony efekt, należy wybrać odpowiedni produkt, który idealnie sprawdzi się w przypadku posiadanego rodzaju skóry. Jakie jednak rodzaje produktów do demakijażu dostępne są w drogeriach?

Płyn micelarny

Płyn micelarny to produkt, który zawiera w swoim składzie micele, czyli malutkie kuleczki składające się z cząstek tłuszczowych oraz wodnych. Cząsteczki, które lubią tłuszcz, po zetknięciu się ze skórą łączą się z sebum oraz resztkami makijażu, natomiast te drugie z kurzem oraz pozostałymi zanieczyszczeniami. Największą zaletą płynu micelarnego jest to, iż produkt ten w łagodny i skuteczny sposób nie tylko oczyszcza cerę, ale dodatkowo ją pielęgnuje. Z tego też względu płyn micelarny może być z powodzeniem stosowany przez posiadaczki każdego rodzaju skóry.

Żel oczyszczający

Produkt ten oprócz składników myjących zawiera w swoim składzie wyciągi roślinne oraz substancje nawilżające. Żel do oczyszczania twarzy ma dosyć charakterystyczną i gęstą konsystencję, dlatego też najlepiej sprawdza się w przypadku skóry tłustej, trądzikowej oraz mieszanej. Żel po połączeniu z wodą zmienia się w delikatną pianę, która pomaga w dogłębny sposób oczyścić skórę.

Pianka do oczyszczania skóry

Pianka to kosmetyk o dosyć lekkiej, puszystej i delikatnej konsystencji. Podobnie jak żel oprócz substancji oczyszczających zawiera również składniki pomagające nawilżyć skórę. W jaki jednak sposób należy używać pianki? Produkt ten jest niezwykle przyjemny w użyciu, ponieważ należy go bardzo delikatnie rozprowadzić po twarzy, spłukując następnie bardzo dokładnie wodą. Pianka, podobnie zresztą, jak i płyn micelarny może być stosowana praktycznie do każdego rodzaju skóry.

Olejek

Olejki już jakiś czas temu stały się niezwykle popularne, ponieważ w idealny sposób pomagają one oczyścić skórę pomimo swojej dosyć charakterystycznej konsystencji. Olejek w połączeniu z wodą tworzy mleczną emulsję, która pomaga usunąć nadmiar sebum, różnego rodzaju zanieczyszczenia, a także makijaż, nawet ten wodoodporny! Skóra po użyciu olejku staje się miękka, gładka oraz dogłębnie nawilżona. Niestety olejki z uwagi na swoją konsystencję nie powinny być raczej stosowane przez osoby, które mają skórę tłustą, łojotokową i alergiczną, ponieważ mogą niestety doprowadzić do zatkania porów skóry.