Jak dobrać drzwi klasyczne?

moric.pl moric (12) .jpg

Drzwi klasyczne cieszą się dużą popularnością, więc są łatwo dostępne w wielu sklepach. Ilość modeli może przytłaczać i utrudniać podjęcie decyzji co do wyboru konkretnego typu. Na szczęście można sobie to trochę ułatwić, wyznaczając kryteria, które umożliwią szybsze i pewniejsze dobranie drzwi. Co trzeba wiedzieć?

Kolor

Przede wszystkim należy zacząć od wyboru koloru drzwi. Jeśli chodzi o modele klasyczne, to najczęściej dostępne są te w odcieniach naturalnych dla drewna. Stąd też mowa przede wszystkim o odcieniach ciepłego brązu od karmelowego aż po bardzo ciemny. Drzwi klasyczne mogą też być białe. To odcień bardzo uniwersalny, który jest wybierany wszędzie tam, gdzie drzwi mają się niemal wtopić w białą ścianę. Warto jednak podkreślić, że takie drzwi będą się szybko brudziły. Utrzymanie białych drzwi w dobrym stanie jest dość trudne i wymaga sporo konsekwencji. W tym wypadku regularne mycie i czyszczenie jest niezbędne.

Przeszklenie

Kiedy już zdecydujesz się na kolor drzwi, który będzie pasować do reszty aranżacji, musisz zastanowić się nad przeszkleniem. W klasycznych drzwiach może ono przyjmować różne formy. Zdarza się, że szkło zajmuje niemal całą powierzchnię skrzydła, choć są też modele, w których szklany element to niewielkie okienko.By wybrać odpowiednie przeszklenie, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, ile światła ma przechodzić przez konkretne drzwi. Do łazienek, toalet czy do pomieszczeń gospodarczych powinno się wybierać modele bez żadnych przeszkleń.

Wielkość

Kiedy już wiesz, jaki kolor i jaki rodzaj przeszklenia będą odpowiednie, to musisz zająć się doborem odpowiedniej wielkości skrzydła. Tutaj najważniejsza jest szerokość. Dostępne jest kilka standardowych wariantów. Jeśli potrzebujesz drzwi o innej szerokości, to może okazać się, że konieczne jest ich wyprodukowanie na zamówienie.To z kolei może łączyć się z dodatkowymi kosztami, choć jeśli zależy Ci na tym, by mieć idealnie urządzone wnętrze, to z pewnością warto się na to zdecydować. W przypadku zamawiania drzwi na wymiar musisz liczyć się też z tym, że czas realizacji będzie dłuższy niż w przypadku dostarczenia dostępnego produktu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie drzwi klasyczne.