Jak wykonać makijaż w kilku prostych krokach?

Makijaż jest najlepszą formą nadania twarzy wymaganego wyrazu, doskonałych kształtów owalu, atrakcyjności, odmłodzenia twarzy itp. Z pewnością za pomocą samego makijażu można uatrakcyjnić kobiecą sylwetkę, tak samo zresztą, jeśli chodzi o manicure, o którym więcej można się dowiedzieć z poradnika http://www.cyber-fly.pl/warto-wiedziec-temat-manicure-hybrydowego/. Można stwierdzić, że makijaż jest formą magicznej zmiany wyglądu danej osoby, gdyż za pomocą zbioru kosmetyków i preparatów do twarzy w rękach wykwalifikowanej makijażystki, można odmienić wygląd kobiety nie do poznania. Trzeba też wiedzieć, że jest to możliwe do wykonania, ale jedyną cechą, jaką trzeba się odznaczać to wyobraźnia i oczywiście wprawna ręka, która odzwierciedli na twarzy zamierzenia kosmetyczki. Spójrzmy więc, jak wygląda w kilku krokach wykonywanie makijażu i jak się do niego przygotować.

Jak przygotować się do makijażu?

Wcale nie ma wielu przygotowań przed nałożeniem makijażu w dobrym salonie kosmetycznym. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych zasadach, a należą do nich:

  • usunięcie we własnym zakresie albo korzystając z usług dermatologa, niedoskonałości twarzy, które nie mogłyby być zakryte za pomocą korektorów i podkładu,
  • stałe dbanie o skrę twarzy, nawilżanie jej i dokładne zmywanie samodzielnie nakładanego makijażu,
  • regularne wykonywanie peelingów oczyszczających skórę twarzy,
  • regenerowanie tkanki skóry twarzy.

Tak zadbana twarz jest w zasadzie gotowa do zabiegu wykonywania makijażu. Jeśli zatem niektóre niedoskonałości są niemożliwe do całkowitego usunięcia, a jedynie znacznie spłycone zostają blizny, skutki opryszczki i tak dalej, to zabieg makijażu poradzi sobie zresztą doskonale. Dlatego właśnie tak ważne jest dbanie i pielęgnacja twarzy jeszcze przed nałożeniem makijażu, gdyż znacznie ułatwia to pracę makijażystce i sam makijaż czyni trwalszym i atrakcyjniejszym.

Jak profesjonalistki robią makijaże?

Wykonanie profesjonalnego makijażu zawiera się w kilku krokach, dla makijażystek prostych, jednakże klientki mogą powiedzieć, że makijaż w Krakowie jest nieco trudniejszy, niż im się wydawało:

  • pierwszym i najważniejszym krokiem, który wymaga dokładności podczas pracy, jest użycie korektora w celu zakrycia niedoskonałości twarzy, których nie udało się wyeliminować,
  • kolejny krok to nałożenie podkładu,
  • podkreślenie oczu, zaznaczenie ich konturów,
  • regulacja brwi i rzęs,
  • nadanie koloru policzkom, aby cała twarz nabrała jednolitej barwy,
  • uczynienie ust pełnymi oraz delikatnymi.

Tak wygląda właśnie proces makijażu, który tylko w niewielkim stopniu jest możliwy do wykonania we własnym domu, z reguły do codziennego użytku, czy do pracy. Jeśli chodzi o makijaże okazjonalne, trzeba to zadanie oddać w ręce profesjonalistek do tego przygotowywanych, których praca odbędzie się w sposób uprzednio zaplanowany i przynoszący pewny sukces, a błędy i niedokładne wykonanie poszczególnych etapów nie będzie miało miejsca.