Co powinno zawierać w sobie oprogramowanie dla gabinetów fizjoterapeutycznych?

Oprogramowanie dedykowane gabinetom fizjoterapeutycznym to coraz częstszy temat pojawiający się w placówkach medycznych. Co powinno zawierać, aby ułatwiać życie zarówno terapeutom jak i pacjentom?

Dobre oprogramowanie dla gabinetów fizjoterapeutycznych powinno posiadać przede wszystkim miejsce na dokumentację medyczną. Specjalnie przygotowane karty pacjenta, w których znajdzie się pełna historia choroby, dotychczas odbyte zabiegi, wszystkie zalecenia, zdjęcia rentgenowskie itp. Wszystko w jednym miejscu, dostępne bez ograniczeń dla osób upoważnionych do wglądu w dokumentację.

Odpowiednio przygotowane i spersonalizowane oprogramowanie, np. https://www.versum.pl/oprogramowanie-dla-fizjoterapii/, pomaga również przy tworzeniu grafiku dla pracowników. Dostęp do kalendarza w formie elektronicznej, 24 godziny na dobę, z każdego miejsca na ziemi, o każdej porze. Dodatkowo, w przypadku zmian w grafiku czy też odwołania wizyty przez pacjenta, wszystko natychmiast jest widoczne w systemie, dzięki czemu nie ma ryzyka, że ktoś nie otrzyma jakiejś ważnej informacji.

Z pomocą oprogramowania łatwiej zapanować nad wszystkimi wizytami. System umożliwia umawianie zabiegów online, bezpośrednio ze strony czy facebookowego profilu gabinetu, a także z dedykowanej aplikacji. Pacjenci nie muszą wykonywać dodatkowych telefonów, wystarczy jedno kliknięcie i ich wizyta zostanie zapisana w kalendarzu. Rejestrując się w ten sposób, otrzymają 24 godziny przed planowanym zabiegiem SMSa z przypomnieniem o wizycie.

Każda placówka medyczna, a taką jest również gabinet fizjoterapeutyczny, musi posiadać odpowiednie zaplecze – środki czystości, produkty do dezynfekcji powierzchni czy jednorazowy sprzęt potrzebny przy niektórych zabiegach. Aby mieć wszystko pod kontrolą, należy prowadzić dokładną rozpiskę stanów magazynowych. Dobry system pomaga i w tym przypadku, dając możliwość wygodnego kontrolowania magazynu.

Ważną funkcją programu używanego w gabinecie jest też możliwość wprowadzania danych finansowych. Dobre programy ułatwiają comiesięczne rozliczenia, obliczanie wynagrodzeń i prowizji pracowników, a także pilnowanie wszystkich innych kwestii związanych z finansami.