Na co należy zwrócić uwagę, kupując suszarkę do włosów?

Suszarka do włosów to niewątpliwie must have każdej kobiety a wybór odpowiedniego urządzenia wydaje się bardzo prostym zadaniem. Większość pań szuka przede wszystkim urządzenia, które szybko pomoże wysuszyć kosmyki, jednak dostępne obecnie w sklepach urządzenia nie przypominają już w zupełności tych, które sprzedawane były jeszcze kilkanaście lat temu. Nowoczesne suszarki nie wpływają negatywnie na stan naszych włosów, jednak oprócz suszenia włosów umożliwiają również ich modelowanie. Na co jednak należy zwrócić uwagę, kupując suszarkę do włosów?

Moc suszarki

Najważniejszym parametrem dobrej suszarki, na który należy zwrócić uwagę jest przede wszystkim jej moc, od której zależy oczywiście szybkość suszenia. Im oczywiście moc suszarki jest wyższa, tym suszenie zajmuje mniej czasu i na odwrót. Czy jest to jednak aż tak ważne? Nie do końca, ponieważ moc urządzenia powinno dobierać się tak naprawdę do rodzaju włosów, a nie szybkości ich suszenia. Z tego też względu kobiety, które mają włosy grube, długie oraz normalne powinny zdecydować się na zakup suszarki o mocy powyżej 2000W. Jeśli chodzi natomiast o posiadaczki włosów krótkich, cienkich i zniszczonych, to w ich przypadku najlepiej sprawdzi się suszarka o mocy od 1600 do 2000W.

Siła oraz prędkość nawiewu

Kolejnym dosyć istotnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu suszarki to nawiew, którego prędkość i siłę można ustawiać według indywidualnych upodobań. Dlaczego siła nawiewu jest istotna? Z tego względu, ponieważ najmocniejszego nawiewu można użyć podczas suszenia włosów, natomiast słabszy nawiew idealnie sprawdzi się podczas stylizacji kosmyków. Warto również wiedzieć o tym, iż im większa prędkość nawiewu, tym krótszy czas jest potrzebny do wysuszenia włosów, co ma ogromne znaczenie w przypadku pań myjących włosy tuż przed wyjściem z domu.

Regulacja temperatury

Ostatnim wartym uwagi parametrem dobrej suszarki powinna być możliwość regulacji temperatury, co odgrywa kluczową kwestię w przypadku włosów słabych, cienkich i zniszczonych. Dzięki zimnemu nawiewowi włosy nie niszczą się tak jak w trakcie suszenia ich gorącym strumieniem powietrza, a taki nawiew pomaga dodatkowo zamknąć ich łuski.

Suszarka z funkcją jonizacji?

Obecnie coraz większa liczba suszarek wyposażona jest w funkcję tzw. jonizacji, dzięki której podczas suszenia powstają na powierzchni włosów ładunki dodatnie. Co to jednak oznacza? W taki właśnie sposób powstaje elektryczność statyczna, która doprowadza do otwarcia się łusek włosów. W efekcie takiego działania włosy nie elektryzują się, a ponadto zostają wygładzone. Taka suszarka idealnie sprawdza się zatem w przypadku pań, które mają puszące się, matowe oraz niesforne kosmyki.