Szukasz sprawdzonego gabinetu masażu w Łodzi? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Dlaczego gabinety masażu zdobywają od niedawna tylu klientów i zwolenników? Odpowiedź można uzyskać, zdając sobie sprawę z tego, że od niedawna ludzie zmagają się z wieloma dolegliwościami ciała, a które nie poddają się leczeniu farmaceutycznemu. Może to za dużo powiedziane, bo co prawdą  leki przynoszą pewien rodzaj komfortu, zwłaszcza przez zatajenie bólu, który niestety po ustaniu działania leków będzie powracał. Terapia, której sukcesami nie da się pogardzić, to właśnie masaż, a dokładniej – seria masaży ciała wzbogacona o użycie kojących olejków eterycznych. Sam masaż również przeprowadzany jest w specyficzny sposób i w zależności od aktualnych problemów zdrowotnych, z którymi zmaga się dana osoba. Dlatego właśnie klient dobrego gabinetu masażu jest traktowany indywidualnie zgodnie ze swoimi potrzebami, tak samo, jak w innych dobrych gabinetach specjalistycznych.

Jak wygląda masaż leczniczy?

Masaże lecznicze mają za zadanie optymalizację przemiany materii i krążenia. Polega on na uciskaniu, naciąganiu i ugniataniu odpowiednich partii ciała, czego konsekwencją jest odprężenie połączone z przyjemnym bólem.

Technik masowania ciała jest wiele, ale do popularnych masaży leczniczych należy masaż drenażowy, klasyczny, punktowy, a także podwodny. Bez względu jednak na technikę, dobrze wykonany masaż przynosi wiele pozytywnych efektów, do których należy pozbycie się tak częstych obecnie bólów kręgosłupa, szyi czy mięśni. Taki masaż pozwala skutecznie pozbyć się cellulitu, nieco zmodyfikować kształt twarzy, a do tego przynosi wiele przyjemności.

Czym różnią się wymienione techniki masażu?

Masaż klasyczny wykonuje się poprzez ugniatanie ciała, co bardzo dobrze wpływa na ciało i umysł, znacznie zmniejsza napięcie mięśniowe i rozluźnia. Poza tym wykonany prawidłowo poprawia przemianę materii oraz pozwala skutecznie pozbyć się nagromadzonej i zbędnej tkanki tłuszczowej. Dodatkowo masaż klasyczny wpływa uspokajająco na psychikę, pomaga uwolnić się od stresu, lęków i wielu innych obciążeń psychicznych.

Masaż punktowy skoncentrowany jest na usuwaniu bólu z ciała, a wykonuje się go przez punktowe uciskanie, co pozwala skutecznie usunąć bóle głowy, zębów, a także pozbyć się lęków, czy niewiadomego pochodzenia skłonności do omdleń i utraty przytomności.

Masaż drenażowy zwany limfatycznym działa leczniczo i odprężająco. Polecany jest osobom, które poszukują sposobów na pozbycie się złogów w organizmie, wzmocnienia odporności, zmniejszenia opuchlizn i powrotu do zdrowia. Wszystko to jest osiągalne dzięki zoptymalizowaniu pracy układu limfatycznego, który jest za to wszystko odpowiedzialny.

Inne metody masażu.

Prócz wymienionych metod masażu, dobre gabinety mają w zanadrzu także techniki niwelowania bólu, takie jak: masaż segmentalny, aromaterapeutyczny, kontralateralny, wirowy i podwodny. Masaże te znakomicie rehabilitują cały organizm.

Niestety nie wszystkie gabinety oferują te zabiegi. Jak zatem znaleźć dobry i sprawdzony gabinet z bogatą ofertą? Warto w tym celu odwiedzić stronę https://www.moment.pl/spa-i-masaz/masaz/lodz, gdzie znajdziemy listę najlepszych i najbliższych naszej okolicy gabinetów.

Dobry masaż pozwoli zdziałać cuda nie tylko z ciałem, ale i z psychiką! Nie warto więc szczędzić czasu i pieniędzy, a wybrać najlepszego specjalistę, który za pomocą swoich rąk wprowadzi nas w magiczny stan odprężenia i relaksu.