Zasada działania akumulatorów NIMH

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest akumulator NIMH. Bez wątpienia akumulator jest niezbędną częścią każdego modelu RC.

Nowoczesne akumulatory NIMH

Obecnie możemy korzystać z nowoczesnych narzędzi i możliwości technologicznych, o których dawniej mogliśmy tylko pomarzyć. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu standardem było używanie tradycyjnych baterii AA, których wydajność stała na dosyć niskim poziomie. Wystarczyło tak naprawdę 15 minut, żeby się rozładowały. W tym artykule przedstawimy zasadę działania akumulatorów NIMH, a także ich najważniejsze zalety. Akumulatory mają szerokie zastosowanie i są wykorzystywane w branży elektrycznej.

Historia akumulatora NIMH

Akumulator nimh to w rzeczywistości akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy, który jest dostępny na rynku od 1989 roku. Oznacza to, że ma już długą ponad 30-letnią historię. Jest zastępcą akumulatora NICD, który cały czas jest w obiegu, jednak jest stosowany już zdecydowanie rzadziej.

Konstrukcja

Akumulator jest wyposażony w dwie elektrody, gdzie jedna wykonana jest z niklu, natomiast druga ze spieku metali ziem rzadkich w atmosferze wodoru. Konstrukcja obydwu akumulatorów jest zbliżona do siebie, jednak największe różnice są w pojemności. W przypadku nowoczesnych akumulatorów pojemność jest zdecydowanie większa. Akumulator najlepiej zakupić w sprawdzonym sklepie elektrycznym stacjonarnym lub internetowym, który od dłuższego czasu działa na rynku i może pochwalić się dobrą opinią. Ogniwa NIMH są przeważnie łączone szeregowo, jednak można znaleźć także modele, w których połączenie jest równoległe.