Zabezpieczenie elektronicznych płytek

Zabezpieczenie elektronicznych płytek

Sklep blelektronik.com.pl posiada w ofercie kleje oraz żele silikonowe. Można śmiało powiedzieć, że jednym z podstawowych etapów w procesie montażu jest zabezpieczenie elektronicznych płytek przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Lakier do drukowanych płytek

Wśród czynników zewnętrznych można wymienić wilgoć, temperaturę, zanieczyszczenia, promieniowanie UV oraz korozję. Mają one bardzo negatywny wpływ na żywotność urządzenia, a także parametry. Trzeba koniecznie zadbać o odpowiednią ochronę w postaci specjalnego lakieru do drukowanych płytek. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych sklepów, które cieszą się dobrą opinią i od dłuższego czasu działa na rynku. Głównym zadaniem lakieru jest oczywiście stworzenie warstwy ochronnej na płytce drukowanej. Każdy z łatwością powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ bardzo duży jest wybór lakierów. Lakiery dzielimy nie tylko ze względu na skład chemiczny, ale ważną rolę odgrywa również grubość powłoki pozostawionej na płytce PCB. Najpopularniejsze preparaty ochronne to materiały epoksydowe, akrylowe, poliuretanowe oraz silikonowe. Wszystkie środki mają różną odporność na chemikalia. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym zajmuje się Sklep blelektronik.com.pl.

Rodzaje lakierów

Należy pamiętać, że najprościej i najszybciej można usunąć lakiery akrylowe oraz silikonowe. Kluczowa jest także technika nakładania lakieru oraz czas schnięcia. Pędzlem można spokojnie nakładać lakier na płytkę drukowaną. Jest to najprostszy sposób, ale niestety czasami może się nie udać nałożyć identycznej warstwy lakieru. Jest to idealny sposób, jeśli przygotowujemy płytki na małą skalę. Żeby dotrzeć do ciężko dostępnego miejsca trzeba zastosować zanurzenie. Silikon oraz poliuretan mają większy procent stałych substancji. Lakiery z płytkami łączymy przy pomocy selektywnego nakładania maszynowego. Dzięki numerycznej maszynie jest to jak najbardziej możliwe.