Jak skutecznie pozbyć się żylaków?

Jak skutecznie pozbyć się żylaków?

Żylaki nóg, to dolegliwość natury estetycznej, ale nie tylko. Bolesność nóg, jaka in towarzyszy, może skutecznie utrudnić i uprzykrzyć życie posiadaczom charakterystycznych, niebieskich żyłek na nogach. Jak w takim razie skutecznie pozbyć się żylaków?

Leczenie żył Łódź

Na początku warto scharakteryzować problem. Choć charakterystyczne, nieestetyczne, widoczne na kończynach dolnych, filetowe żyły to objaw, którego trudno jest nie zauważyć, tak inne mogą być już zbagatelizowane. Należy do nich bolesność i obrzęk nóg. Występują one często przy długotrwałym staniu bądź siedzeniu w jednej pozycji, a ustępują po jej zmianie, np. po podniesieniu nogi do góry. Ta dolegliwość bywa często mylona ze zwykłym przemęczeniem, zmęczeniem nóg (zwłaszcza, jeśli mamy siedzący lub stojący tryb pracy). Innym, częstym objawem jest ból, oraz pieczenie w okolicach żył oraz bolesność przy ich dotknięciu. Istnieje kilka domowych metod leczenia żył. Pierwszą i podstawową sprawą jest zmiana trybu życia (na bardziej aktywny fizycznie) oraz stosowanie zdrowej i zbilansowanej diety. Jeśli to nie wystarczy, można stosować specjalistyczne opaski i rajstopy uciskowe. Jeśli jednak to wszystko nie pomoże, konieczne będzie udanie się do specjalisty.

Klinika flebologii Łódź

Specjalistyczną diagnostyką oraz leczeniem chorób żylnych zajmują się kliniki flebologii. Flebolog, na początku, odpowiednio zdiagnozuje problem. Dopiero wtedy dobierze odpowiednią metodę leczenia konkretnego pacjenta. W klinice flebologii stosuje się, zazwyczaj nieinwazyjne lub mało inwazyjne metody leczenia żylaków. Jedną z nich jest skletoterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu do żył specjalnej substancji, która ma za zadanie zamknąć światło naczynia, przez co krew zaczyna je omijać. Pomaga to na małe oraz średnie żylaki, jeśli problem jest poważny, konieczne może okazać się ich usunięcie.

Usuwanie żylaków Łódź

W skrajnych przypadkach konieczne może się okazać laserowe lub nawet chirurgiczne usuwanie żylaków. Lekarz w klinice dobierze odpowiednią metodę, biorąc pod uwagę stan pacjenta oraz stopień zaawansowania choroby. W przypadku chorób żylnych najprościej jest im zapobiegać. Czasami wystarczy odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta oraz dużo aktywności fizycznej, by problem żylaków nigdy nas nie dotknął.