3 triki na efektywną naukę angielskiego

Najdroższy i najlepiej oceniany kurs angielskiego nie zrobi z ciebie poligloty, jeżeli nie zdołasz wykorzystać jego możliwości, czyli nie włożysz odpowiedniego wysiłku i czasu w naukę. Rozwijaj językowe kompetencje nie tylko na zajęciach, ale i w domu. Efekty pojawią się szybciej, gdy połączysz różne metody przyswajania wiedzy.

1 – pokonaj strach przed mówieniem

Im szybciej zaczniesz mówić w obcym języku, tym prędzej wejdzie ci to w krew, tak więc unikniesz sytuacji, w której perfekcyjna znajomość gramatyki i słownictwa na poziomie średniozaawansowanym w ogóle nie będzie iść w parze ze swobodą komunikacyjną.

To normalne, że na początku będziesz popełniać błędy, ale musisz je popełniać, by móc je na bieżąco korygować. Rozmawiaj w języku angielskim jak najczęściej tylko się da. Możesz to robić z nauczycielem na kursie angielskiego, ale też i poprzez prowadzenie wirtualnych konwersacji ze znajomymi zza granicy czy nawet rozmowę z samym sobą (bardzo dobrym ćwiczeniem jest cowieczorne zdawanie relacji z tego, co robiło się w ciągu dnia).

2 – otaczaj się językiem z każdej strony

Jeżeli chcesz przyspieszyć i zintensyfikować tryb nauki, musisz dosłownie chłonąć język angielski i otaczać się z nim z każdej strony, by mieć z nim do czynienia nie tylko na kursie angielskiego, ale dosłownie na każdym kroku. W ten sposób przyzwyczaisz się do jego brzmienia i załapiesz prawidłową wymowę i zapis różnych słówek. Angielski stanie się czymś naturalnym.

Przestaw język telefonu na język angielski. Spróbuj też oglądać filmy i seriale po angielsku (ewentualnie z angielskimi napisami), słuchaj anglojęzycznych piosenek i udzielaj się na zagranicznych forach. Jeżeli codziennie wykonasz przynajmniej jedną z tych czynności, efekty nauki będą naprawdę świetne.

3 – ucz się rzeczy przydatnych

Indywidualny kurs angielskiego może zostać ułożony w taki sposób, abyś uczył się na nim tego, co rzeczywiście ci się przyda. Przyswajaną wiedzę i nabyte umiejętności warto od razu testować. W ten sposób pozwalasz je sobie utrwalić.

Jeżeli pracujesz w branży usługowej, na kursie angielskiego możesz uczyć się obsługi klienta, w przypadku gdy jesteś freelancerem zajmującym się tworzeniem aplikacji, powinieneś znać doskonale słownictwo związane z IT. Staraj się również uczyć tego, co po prostu jest dla ciebie ciekawe. Z interesujących lekcji zawsze wyniesiesz więcej niżeli z tych, które będą dla ciebie nudne.