Jakie są najmodniejsze fryzury dla mężczyzn w sezonie 2019?

Każdy mężczyzna dbający o swój image, zawsze i bezwzględnie stara się zadbać o swoje włosy. Nie chodzi tu tylko o ich pielęgnację, ale o stylistykę i nadanie im określonej oraz modnej prezencji. Nie jest to takie łatwe, gdyż jest uwarunkowane spełnieniem określonych zaleceń, które łącznie nadadzą fryzurze niecodziennego wyglądu. Każdy mężczyzna ma swój, często indywidualny gust, tak więc każdy będzie oczekiwał od fryzjera wykonania innej fryzury. Jest to jak najbardziej normalne, ale jest jeszcze coś. Twarz każdego mężczyzny może się nieco różnić, dlatego fryzura, jaką może nosić będzie określona właśnie przez kształt twarzy, który pominięty podczas wyboru fryzury może sprowadzić pewne kłopoty. Artykuł ten objaśni, czym kierować się wybierając fryzurę i jakie stylizacje pasują do danego kształtu twarzy.

Rodzaje kształtu twarzy i fryzury im odpowiadające

Kształt twarzy jest elementem decydującym, jeśli chodzi o dobór nowej fryzury, a szczególnie takiej, która się nam podoba, ale jeszcze jej nie nosiliśmy. W sieci znajdziemy wiele poradników mówiących o tym, jak obciąć włosy. Jednym z przykładów jest http://www.balttur.com.pl/jak-obciac-swojemu-mezczyznie-wlosy-dostepne-opcje/, jednakże, aby to dobrze zrobić, trzeba znać wymagania swojego ciała. Tak więc trzeba dobierać fryzurę poprzez możliwości ciała, czyli dobierać stylizację włosów do kształtu twarzy.

Oto krótki spis stylów cięcia, które pasują do danego kształtu twarzy:

  • twarz okrągła lubi włosy krótkie po bokach z nieco uniesioną, dłuższą górą i uniesioną na któryś z boków,
  • twarz kwadratowa wymaga, aby włosy były krótkie, ale krótsze po bokach, a dłuższe na górze z eleganckim, młodzieńczym zaczesem,
  • twarz podłużna prezentuje się znakomicie, jeśli włosy będą elegancko ułożone na fryzurę z przedziałkiem,
  • twarz diamentowa lubi włosy nieco rozczochranie, ułożone tak, aby imitowały nieład,
  • trójkątna twarz lubi nieco dłuższe i gęstsze włosy zakrywające czoło, przy okazji, jeśli są zakola, skutecznie je zakrywają,
  • owalna twarz za to lubi śmiałe fryzury typu pompadour.

Tak więc widać, że nie można lekko traktować sobie fryzur i decydować się jedynie na taką, która nam się podoba. Dobierając ją zgodnie z wyglądem twarzy, mamy pewność, że ukaże ona wszelkie swoje zalety i pozytywy.

Jaki salon fryzjerski wybrać?

Wybór salonu także może być pewnym problemem, ale trzeba wiedzieć o tym, że z wielości salonów fryzjerskich w mieście, tylko najlepszy fryzjer męski w Lublinie poradzi sobie z każdą z najnowszych fryzur. Wydaje się, że każdy salon fryzjerski jest taki sam i w dokładnie taki sam sposób wykona każdą stylizację. Tak powinno być, ale rzeczywistość pokazuje, że prawda jest nieco inna. Przecież co chwila słyszy się o tym, że klienci bywają niezadowoleni z jakiegoś salonu fryzjerskiego albo że któryś fryzjer danej fryzury nie potrafi osiągnąć. Tego trzeba się wystrzegać i wybierać tylko zdolnych fryzjerów z nieposzlakowaną opinią wśród klientów, bo tylko wtedy można mieć pewność, że nasza stylizacja będzie całkowicie spełniała wszelkie oczekiwania.