Łzy – skład zespołu muzycznego, który podbił Polskę

koncert-87.jpg

Łzy to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów popowych w Polsce. Od momentu powstania w 1996 roku grupa zasłynęła wieloma przebojami, które na stałe wpisały się w polską scenę muzyczną. Ale czy znasz wszystkich członków tego zespołu? Sprawdź, kto za tym stoi!

Początki zespołu Łzy

Zespół Łzy powstał w 1996 roku w mieście Pszów. Założycielami byli Adam Konkol i Dawid Krzykała, którzy poznali się na studiach. Początkowo grupa działała jako duet, ale szybko dołączyli do nich inni muzycy. W 1998 roku zespół zyskał swoją pierwszą wokalistkę – Agnieszkę Włodarczyk, która jednak po kilku miesiącach opuściła zespół.

Skład zespołu Łzy – kto tworzy tę grupę?

Obecnie zespół Łzy tworzą cztery osoby. Są to:

– Adam Konkol – lider zespołu, grający na gitarze i śpiewający. To on jest autorem większości tekstów piosenek Łez.

– Dawid Krzykała – perkusista zespołu, który jest z nim od samego początku.

– Jakub Rutnicki – basista, który dołączył do zespołu w 2001 roku.

– Anna Wyszkoni – wokalistka, która dołączyła do zespołu w 1999 roku. Wyszkoni jest twarzą zespołu, a jej charakterystyczny głos jest jednym z elementów, które przyciągają fanów.

Zmiany w składzie zespołu

Przez lata działalności zespół Łzy przeszedł kilka zmian w składzie. Najważniejsza z nich to odejście Agnieszki Włodarczyk i dołączenie Anny Wyszkoni. Wcześniej, przez krótki okres, z zespołem współpracowała również Marzena Rychlik, która jednak nie została jego stałym członkiem.

Co dalej z zespołem Łzy?

Mimo że zespół Łzy istnieje już ponad dwadzieścia lat, nadal jest bardzo aktywny na polskiej scenie muzycznej. Grupa regularnie wydaje nowe albumy i koncertuje. Wszyscy członkowie zespołu są również aktywni solowo – Adam Konkol pisze piosenki dla innych wykonawców, a Anna Wyszkoni ma na swoim koncie kilka solowych albumów.

Podsumowanie

Zespół Łzy to grupa, która przez lata swojej działalności zdobyła szerokie grono fanów i stała się jednym z symboli polskiej muzyki pop. Za sukcesem tej grupy stoją utalentowani muzycy, którzy swoją pasją i zaangażowaniem przekonują do siebie słuchaczy. Czy skład zespołu Łzy ulegnie jeszcze zmianie? Tego nie wiemy, ale na pewno będziemy śledzić dalsze losy tej grupy!

Poczytaj również o skład zespołu muzycznego ŁZY właśnie tutaj.