Jaki kombinezon do nurkowania wybrać dla dziecka?

O wiele łatwiej wybierać strój do nurkowania dla siebie niż dla dziecka. Wpływa na to fakt, że nie mamy pewności, czy dziecko rzeczywiście w danym kombinezonie swobodnie się czuje. Czasami pomimo niedopasowanego stroju nasza pociecha i tak będzie nas zapewniać, że jest idealny, ponieważ dany model bardzo mu się spodobał.

Jak sprawdzić, czy kombinezon do nurkowania jest dobrze dobrany?

Pomimo tego, że kombinezon dla nurka jest w miarę elastyczny, to jednak jeśli chodzi o dzieci, ich przymiarki mogą wprowadzać nas w błąd. Niekiedy dobrze dopasowany strój do nurkowania będzie przez dziecko zdejmowany w przymierzalni, gdyż według niego jest on niewygodny, a w rzeczywistości problem będzie dotyczyć raczej fasonu, czy koloru. Lub odwrotnie, kombinezon będzie za ciasny, ale z racji jego atrakcyjności, dziecko będzie zapewniało nas, że jest on idealny.

Jeżeli mamy tego typu problemy z naszym dzieckiem, poradźmy się trenera, czy rzeczywiście kombinezon, który kupiliśmy naszej pociesze, jest dobry. Sprawa rozstrzygnie się już na pierwszych zajęciach ze sprzętem do nurkowania. Dzięki temu zdążymy w sklepie kombinezon wymienić na ten prawidłowy, zanim minie umowny czas na zwrócenie lub zamienienie zakupionego towaru na inny.

W jakim wieku dzieci mogą uczyć się nurkować i kiedy im na to pozwolić?

Nurkować mogą już dzieci w wieku ośmiu lat. Dziecko szybko oswaja się z wodą zalewającą mu oczy, uszy i całą głowę wraz z tułowiem. Nurkowanie dla dzieci w tym wieku jest bardzo ekscytujące, wyróżniające malca z grupy rówieśników. Niemniej ważne jest, aby nurkowaniem zajęło się jedynie to dziecko, które naprawdę czuje, że tego chce.

Jeżeli nasze dziecko po ukończeniu 8 lat domaga się zapisania go na naukę nurkowania, pozwólmy mu na to. Przeszkodą może jednak być brak funduszy na sprzęt do nurkowania. Sprawdźmy zatem, czy przy ośrodku szkoleniowym znajduje się wypożyczalnia kombinezonów i całego koniecznego sprzętu. Dzięki temu umożliwimy dziecku start w rozwijaniu jego zainteresowań.

Jaki Kombinezon do nurkowania wybrać dla dziecka?

Zanim kupimy jakikolwiek strój dziecku do nurkowania, spotkajmy się z trenerem i zasięgnijmy u niego rady. Dzięki temu zapobiegniemy błędom przy wyborze stroju dla małego nurka. Możemy też skorzystać z rad doświadczonego sprzedawcy w stacjonarnym sklepie sportowym. Istnieje też możliwość rozmowy o wyborze kombinezonu dla dziecka do nurkowania z konsultantem online na stronie sklepu internetowego.

Jeżeli sami nurkujemy, z pewnością wybór stroju do nurkowania dla dziecka będzie bezproblemowy. Warto jednak kierować się nie tylko znajomością rozmiarów kombinezonu, dopasowaniem i jego materiałem, ale także designem. W tym przypadku można zezwolić dziecku wybrać samemu kolor i model stroju. Dzięki temu dziecko biorąc udział w decyzji kupna kombinezonu, będzie czuło się dowartościowane przez rodzica.