Na co należy zwrócić uwagę wybierając piankę neoprenową do nurkowania?

Właściwy ubiór jest niezbędny, by nurkować komfortowo i jednocześnie bezpiecznie. W piankę neoprenową do nurkowania musi być wyposażony każdy, kto chce eksplorować podwodny świat. Na co należy zwrócić uwagę wybierając piankę do nurkowania?

Pianka neoprenowa – dlaczego jest niezbędna?

Każdy nurek, który zdecyduje się na dłuższe pływanie oraz zejście na większą głębokość musi być odpowiednio ubrany. Dlaczego?

Ważne jest zapewnienie komfortu termicznego. Trzeba pamiętać, że człowiek pod wodą wychładza się 25 razy szybciej niż na powierzchni. Pianka neoprenowa do nurkowania ma właśnie przed tym uchronić nurka.

Pod piankę do nurkowania dostaje się niewielka ilość wody. Ogrzewa się do temperatury ciała. Dzięki temu nurkowi jest ciepło. Bardzo ważne jest, by pianka neoprenowa do nurkowania miała odpowiedni rozmiar. Jeśli będzie za ciasna nie dostanie się pod nią odpowiednia ilość wody. W zbyt luźnej piance woda będzie się szybko przelewała i nie zdąży zagrzać się do odpowiedniej temperatury.

Wybierając piankę neoprenową do nurkowania należy dostosować ją do warunków w jakich będzie używana. Chcąc nurkować w polskich jeziorach, gdzie temperatura jest w granicach 10 – 15 ° C należy mieć piankę do nurkowania, która ma 7 mm grubości.

Nurkowanie w ciepłych akwenach nie wymaga tak grubej pianki. Wystarczy grubość 3 mm. Warto również pamiętać, że można pozwolić sobie na piankę neoprenową do nurkowania, która ma krótki rękaw oraz szorty.

Pianka do nurkowania damska i męska

Pianki neoprenowe do nurkowania często są unisex, czyli przeznaczone dla obydwu płci. Nie zawsze jednak taka piankę jest dobrym wyborem.

Wybierając piankę neoprenową do nurkowania warto zdecydować się na egzemplarz odpowiadający naszej płci. Dlaczego?

Pianki neoprenowe do nurkowania przeznaczone dla kobiet mają bardziej wyprofilowane biodra, biust oraz wąskie ramiona. Pianki dla mężczyzn będą miały szersze ramiona oraz węższe biodra.

Warto również pamiętać, że producenci zadbali, by pianki neoprenowe do nurkowania dla kobiet miały ciekawsze kolory oraz wzory. Może nie jest to ważne, ale nurkowanie staje się przyjemniejsze.

Wybór odpowiedniej pianki neoprenowej do nurkowania jest koniecznością. Dzięki temu nurek ma zapewniony komfort, a także nie ma niebezpieczeństwa, że organizm się wychłodzi lub przegrzeje.

Pianka neoprenowe znajdziesz w ofercie divezone.pl