Jaki powinien być program do wystawiania faktur?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością wystawiania faktur. Pisanie ręczne dokumentów tego typu stało się przeżytkiem odkąd powstał specjalny program do wystawiania faktur. Jest on udostępniany firmom, które wystawiają swoim kontrahentom faktury Vat, paragony oraz wszystkie inne dokumenty księgowe.

Co powinien zawierać program do wystawiania faktur?

Dobry program do fakturowania powinien mieć przede wszystkim możliwość zapisywania bazy danych, mieć logo firmy, być połączony z GUS i JPK. W programie takim powinien być także magazyn, który na bieżąco pokazywać będzie sprzedaż i ilość towaru na stanie, możliwość szybkich przelewów, wystawiania wezwań do zapłaty. Program do wystawiania faktu powinien mieć również możliwość automatycznej aktualizacji sposobów wystawiania faktur, w zgodzie z przepisami prawa.

Jak wybrać właściwy program do fakturowania?

Przy wyborze odpowiedniego programu powinno się kierować przede wszystkim własną wygodą. Faktury powinno wystawiać się szybko i prosto, bez zbędnych komplikacji. Program taki powinien mieć przede wszystkim przejrzysty interfejs, być mobilny i dostępny przez cały czas, tak aby pracodawca mógł wystawiać faktury o każdej porze i w każdym miejscu.

Program do wystawiania faktur – co powinien zapewnić?

W każdym programie do fakturowania musi być możliwość wystawiania wszelkiego rodzaju faktur, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. Odciąża to właściciela przedsiębiorstwa od zastanawiania się nad poprawnością dokumentów i zapobiega kosztownym karom.Dobry program do fakturowania to także dodatkowe funkcje, które sprawią, że praca będzie łatwiejsza i szybsza. Jest to możliwość tworzenia katalogu produktów, automatyczne księgowanie faktur, tworzenie bazy klientów i ich weryfikacja w różnych bazach, w tym także w bazie dłużników.Program ten powinien zapewnić także pełną ochronę danych osobowych, przez wszystkim tych wprowadzanych w systemie, a także spełniać wszystkie wymogi, które są związane z RODO.