3 powody, dla których warto wyjechać na wczasy odchudzające w górach!

Odchudzanie w pięknej scenerii polskich gór? Dlaczego nie! Sprawdź 3 powody, dla których warto zdecydować się na wyjazd na wczasy odchudzające w ośrodku położonym w górach.

1. Skorzystasz z kompleksowej pomocy w przejściu na dietę

Gdy nie masz motywacji do przejścia na dietę lub po prostu nie wiesz, od czego zacząć, wczasy odchudzające w górach mogą być strzałem w dziesiątkę.

Ośrodek organizujący takie wyjazdy zapewnia wtedy swoim gościom kompleksową obsługę, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty odchudzania. W ramach wypoczynku można skorzystać z szerokiej gamy usług, które pomagają w zrzuceniu nadmiernych kilogramów.

Wczasy odchudzające obejmują:

– Dietetyczne posiłki – niskokaloryczne i zbilansowane śniadania, obiady i kolacje, a także dodatkowe napoje i zdrowe przekąski.
– Zajęcia sportowe – prowadzone bezpośrednio w ośrodku, na przykład zajęcia fitness, ale również poza nim jak nordic walking, wycieczki górskie.
– Dostęp do strefy relaksu i rekreacji – można korzystać między innymi z basenu, sauny, jacuzzi, masażów, zabiegów odchudzających.
– Konsultacje dietetyczne – pomoc dietetyka w przygotowaniu zdrowej diety.

2. Odpoczniesz od codzienności

Wyjazd na wczasy odchudzające w górach może być doskonałym wyborem dla każdej osoby, która kocha góry, ale również dla tej, która po prostu chce wypocząć w miejscu oddalonym od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków.

Podczas takiego urlopu można również zobaczyć wiele ciekawych zakątków. Czekają wtedy różnorodne atrakcje turystyczne w polskich górach, dlatego to świetna okazja, aby poznać je bliżej.

3. Zmotywujesz się do zdrowszego trybu życia

Dodatkowym atutem skorzystania z wczasów odchudzających w górach będzie większa motywacja do zmiany swojego dotychczasowego trybu życia na zdrowszy.

Nawet tygodniowy pobyt może okazać się świetnym wsparciem w dążeniu do wyznaczonych celów – zrzucenia kilogramów, wymodelowania sylwetki, poprawy stanu zdrowia, aby dzięki temu nie tylko wyglądać, ale również czuć się lepiej.

Dodatkowo za wczasy odchudzające w górach wcale nie trzeba płacić dużo. Zazwyczaj za pełen pakiet trzeba uiścić około 1500 złotych za 7 dni, dlatego cena wcale nie jest tak wysoka w porównaniu z innymi ofertami wyjazdów urlopowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.