Jakie przydatne funkcje może posiadać lodówka gastronomiczna?

Producenci lodówek gastronomicznych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też na bieżąco unowocześniają swoje urządzenia. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą zapoznać się z najbardziej przydatnymi funkcjonalnościami.

Nowoczesny system zapobiegania oszronieniu

W dzisiejszych czasach praktycznie każda lodówka gastronomiczna posiada system zapobiegający oszronieniu. Mowa tutaj oczywiście o bardzo zaawansowanym mechanizmie, który jak sama nazwa wskazuje uniemożliwia powstawanie wewnątrz obudowy lodówki warstw lodu.

Funkcja No Frost to idealny wybór dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o osadzającym się lodzie i szronie. Jeżeli lodówka gastronomiczna nie posiada opisywanej funkcji to niestety trzeba ręcznie usuwać lód i szron. Nie jest to wygodne rozwiązanie.

Sam system No Frost działa tak naprawdę na prostym mechanizmie odprowadzania wilgoci bezpośrednio na zewnątrz danego urządzenia. Dzięki temu mechanizmowi przechowywana żywność na dłużej zachowa świeżość.

Dodatkowy agregat

Nowoczesne lodówki gastronomiczne coraz częściej wyposażone są w dodatkowy agregat. Godny uwagi jest przede wszystkim podwójny agregat, dzięki któremu można włączać obydwie komory albo tylko jedną z nich. Dodatkowy agregat doskonale sprawdzi się wtedy, gdy lodówka będzie rzadziej użytkowania.

Dodatkowy agregat jest niezbędny zwłaszcza przy dość obszernych lodówkach gastronomicznych. Pojedynczy agregat niestety nie zawsze poradzi sobie z błyskawicznym wychłodzeniem dużych powierzchni.

Dodatkowy termostat

Lodówka gastronomiczna może posiadać nie tylko drugi agregat, ale również dodatkowy termostat. Jest to jedna z tych funkcji, która w standardzie znajduje się w każdej nowoczesnej lodówce wypuszczanej na rynek.

Dzięki zabudowaniu dodatkowego regulatora można sprawnie sterować nie tylko aktualną temperaturą chłodziarki. Możliwe jest także oddzielne sterowanie temperatura zamrażarki lub wybranych komór. Panele sterowania mają formę prostego i intuicyjnego wyświetlacza dotykowego, dzięki czemu każdy jest w stanie ustawić optymalną temperaturę. W najnowszych lodówkach gastronomicznych zmian można dokonywać także za pomocą specjalnej aplikacji na telefon komórkowy.

Lodówka gastronomiczna dostępna jest w ofercie Gastrosilesia.pl.