Powiększenie ust – kiedy warto przeprowadzić zabieg, a kiedy z niego zrezygnować?

Powiększenie ust – kiedy warto przeprowadzić zabieg, a kiedy z niego zrezygnować?

Kanony piękna w dzisiejszym świecie są bardzo rygorystyczne. Na szczęście osiągnięcia medycyny estetycznej potrafią sprostać wygórowanym wymaganiom. Dla kogo jest przeznaczony zabieg powiększenia ust, a kto nie powinien się na niego zdecydować?

Kiedy warto powiększyć usta?

Zabieg powiększenia ust nie jest przewidziany wyłącznie dla kobiet, które chcą, by ich usta były bardziej wydatne. Kwas hialuronowy warto wykorzystać również wtedy, gdy usta są niesymetryczne.

Chcąc poprawić swój wygląd warto zadbać o piękne kontury, które dodadzą charakteru twarzy. Opadające kąciki ust można podnieść wykorzystując zabieg powiększania ust. Uśmiech dziąsłowy również nie wygląda ładnie. Powiększając usta można zniwelować tę wadę.

Warto pamiętać, że kwas hialuronowy nie działa jedynie na objętość ust, ale również na ich koloryt. Usta po zabiegu będą jędrne, ale również czerwone.

Kiedy należy zrezygnować z powiększenia ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym z https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/ jest zabiegiem, który jest mało inwazyjny. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie pozostawia żądnych śladów z wyjątkiem delikatnej opuchlizny, która schodzi po kilku dniach. Nie znaczy to, że jest on przeznaczony dla wszystkich.

Jak każdy zabieg również powiększanie ust można przeprowadzić wyłącznie u osoby, która jest zdrowa. Infekcje takie jak opryszczka, angina czy próchnica są przeciwwskazaniami do zabiegu. Powiększania ust powinny również unikać osoby, które borykają się z cukrzycą, chorobami nowotworowymi czy nadciśnieniem tętniczym.

Kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia również powinny poczekać z zabiegiem. Należy również pamiętać, że po leczeniu stomatologicznym konieczny jest dwutygodniowy okres karencji. Nie dotyczy to wyłącznie poważnego leczenia, ale również zabiegów estetycznych takich jak piaskowanie czy wybielanie zębów.