Wykorzystanie standów reklamowych w praktyce

Wprawdzie standy reklamowe sprawdzają się w wielu różnych branżach, to wciąż ich pełen potencjał nie jest wykorzystany w pełni przez wiele firm. Warto dobrze zastanowić się, co można na nich układać. Do jakich ekspozycji się nadają? Kiedy warto po nie sięgać? Kiedy standy mogą rzeczywiście wpłynąć na sprzedaż i świadomość marki?

Słodycze

Standy reklamowe są idealne do eksponowania słodyczy. Zwykle ich opakowania są dość lekkie i kolorowe. Bez wątpienia przyciągają spojrzenia, więc świetnie wyglądają, gdy znajdują się odpowiednio rozłożone na niewielkich półkach. Warto też zadbać o to, by sam stand również wyglądał odpowiednio i był dopasowany do towaru. Powinny one tworzyć harmonijną całość.

Słodycze bardzo często ustawia się przy kasach. To słodkie drobiazgi, o których łatwo zapomnieć w czasie zakupów, ale podczas długiego oczekiwania w kasie… można zgłodnieć. Dlatego też słodycze powinny znaleźć się właśnie tuż przy kasach. Im lepiej będą wyeksponowane i bardziej będą zachęcały do ich spróbowania, tym większa będzie ich sprzedaż.

Napoje

Napoje bezalkoholowe oraz alkohole dobrze wyglądają ustawione na standach reklamowych. Nadają się one do prezentacji wszystkich typów napojów, które są nalewane w identyczne butelki. Ustawienie ich obok siebie daje świetne efekty, bo butelki zwykle prezentują się bardzo estetycznie.

Stand może pomóc konkretnemu rodzajowi napoju w wyróżnieniu się na tle konkurencji. Tym samym napój może zaciekawić klientów i zachęcić ich do wypróbowania właśnie jego. Dobrze jest też pamiętać, że napoje, które są ustawione na samodzielnych standach, często bardziej zachęcają klientów do zakupu, niż rzędy ustawionych obok siebie butelek różnych producentów. Taka ekspozycja ułatwia podjęcie decyzji, bo pozornie zawęża wybór.

Narzędzia

Standy doskonale sprawdzą się do prezentowania pojedynczych narzędzi np. oddzielnie opakowanych wierteł, zestawów wkrętów, pojedynczych śrubokrętów. Standy umożliwiają zebranie różnych drobnych narzędzi blisko siebie. Dzięki temu osoba, która szuka jednego produktu, może sobie przypomnieć o tym, że potrzebuje jeszcze czegoś.

Standy z narzędziami sprawdzają się szczególnie dobrze w sklepach budowlanych, ogrodniczych oraz w supermarketach. Jeśli są w nich zebrane produkty, które mogą przydać się każdemu np. uniwersalne śrubokręty czy poręczne scyzoryki, to wiele osób może być zainteresowanych ich kupnem. Jeśli będą wyeksponowane w widocznym miejscu, to ich zakup z pewnością będzie łatwiejszy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Standy reklamowe.