Zaopatrzenie higieniczne Domów Opieki społecznej

Domy Pomocy Społecznej to miejsca, gdzie w sposób szczególny trzeba dbać o higienę obiektu. Dodatkowo trwająca już od kilku mat pandemia Covid-19 sprawia, iż np. na środki do dezynfekcji rąk do domów opieki przeznaczane są coraz większe kwoty. Jak powinno wyglądać zaopatrzenie higieniczne w takim miejscu?

Podstawowe zaopatrzenie w Domu Opieki

W DPSie niezbędnych jest wiele środków chemicznych, które pomogą zachować odpowiednią higienę i bezpieczeństwo zarówno pomieszczeń, jak i mieszkańców domu opieki. Podstawowym zakupem będą Środki do dezynfekcji rąk do domów opieki. Jednocześnie, nie można zapominać o kosmetykach, które zapewniają odpowiednią pielęgnację dłoni. Bardzo ważne jest również używanie odpowiednich środków do dezynfekcji powierzchni. Chodzi tu zarówno o duże powierzchnie (takie jak podłogi, czy meble), jak i produkty do dezynfekcji narzędzi, endoskopów czy innych wyrobów medycznych.Kolejnym ważnym elementem zaopatrzenia są pojemniki i worki na odpady, w tym na odpady medyczne. Każdy dom Opieki Społecznej musi mieć też odpowiedni sprzęt, taki jak meble medyczne. W ich skład wchodzą głównie kozetki, fotele medyczne, stoliki przyłóżkowe na kółkach, a także komplet szaf medycznych, gdzie trzymane są leki i środki higieniczne.

Czy da się ułatwić pracę w DPSach?

Utrzymanie odpowiedniej higieny w Domach Pomocy społecznej nie jest łatwe, na pewno bywa bardzo czasochłonne. Czy, mimo wszystko, da się zaoszczędzić czas, nie tracąc jednocześnie na jakości utrzymywanej higieny?Jednym ze sposobów jest jednoczesne mycie i dezynfekcja podłóg. Wystarczy wykorzystać płyn przeznaczony do tego celu, doskonale radzący sobie z tym zadaniem. Warto korzystać również z myjek teleskopowych. Dzięki nim umyjemy nawet najwyżej położone obiekty, bez wchodzenia na krzesła, czy drabinę.

Pielęgnacja dłoni pracowników i pacjentów

Jest to niezwykle ważny element. Środki do dezynfekcji rąk do domów opieki mogą wysuszać skórę. Warto pamiętać więc o odpowiedniej pielęgnacji dłoni. Dlatego wręcz niezbędnym wydaje się zaopatrzenie w kremy pielęgnujące (najlepiej mające w składzie ochronne oleje), by zapobiec wysuszeniu skóry, a nawet tworzeniu się ran.