Co to jest łóżko kontynentalne i jakie są jego zalety?

Nazwa łóżko kontynentalne wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z określoną szerokością geograficzną. Można je spotkać na całym świecie. Łóżka kontynentalne zwane są też hotelowymi. Zobacz, dlaczego warto rozważyć ich zakup.

 

Jak wygląda łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne jest zdecydowanie wyższe od tradycyjnych. Materac znajduje się na wysokości około siedemdziesięciu centymetrów, co początkowo może być nieco deprymujące. Do spania na wysokim łóżku trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Dolna część łóżka kontynentalnego to obszerny pojemnik na pościel. Choćby z tego powodu warto rozważyć ustawienie takiego mebla w małej sypialni. Wbrew pozorom nie będzie przytłaczający, bo szerokość i długość łóżka można dowolnie dopasować.

Charakterystyczne dla łóżek kontynentalnych jest tapicerowanie na całej powierzchni oraz zagłówki, nierzadko pikowane. To właśnie one nadają meblowi niepowtarzalnego charakteru i subtelnej elegancji.

 

 

W jakiej sypialni sprawdzi się łóżko kontynentalne?

Chociaż łóżko kontynentalne jest elementem większej całości, czyli stylu o tej samej nazwie, bez problemu można wykorzystać je także w aranżacji sypialni utrzymanej w innej konwencji. Wszystko zależy od koloru tapicerki, kształtu i stylu zagłówka, a także tego, czy łóżko ma nóżki. Pomocne przy aranżacji sypialni może być dobranie odpowiednich poduszek dekoracyjnych i narzut. Łóżko kolonialne doskonale sprawdzi się w sypialni glamour, mieszczańskiej, ale też skandynawskiej i rustykalnej. Także minimalistyczne wnętrza wydają się wręcz stworzone dla prostych, wysokich łóżek kolonialnych.

 

 

Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Wysoko umiejscowiony materac ułatwia pionizowanie się, co na pewno docenią osoby starsze i wszyscy, którzy mają problemy z poruszaniem się. Z łóżka kolonialnego wstaje się podobnie jak z krzesła, a więc stosunkowo łatwo.

Nie da się też nie docenić pojemnika na pościel – dzięki niemu w sypialni zawsze jest porządek.

Łóżka kolonialne na nóżkach ułatwiają utrzymanie higieny w sypialni. To właśnie ten model jest polecany do pokojów hotelowych, gdzie zresztą można spotkać go najczęściej.

Przede wszystkim jednak trzeba docenić wygodę i komfort spania na takich łóżkach. Wysokiej jakości materace gwarantują miękkość i odpowiednią sprężystość.

Łóżka kolonialne produkowane są w wersji jedno i dwuosobowej.