Akumulator nimh – najważniejsze zalety

Z całą pewnością wielu użytkowników baterii zwraca uwagę na ich liczne wady. Nie tylko są one dość drogie, lecz dodatkowo szybko się rozładowują, a co więcej, ich utylizowanie może stwarzać niemałe problemy. Nic więc dziwnego, że tak często szuka się alternatywy dla klasycznych baterii. Jak się okazuje, polecane są w tym wypadku akumulatory nimh. Czym one są i z jakiego powodu warto je zastosować zamiast baterii?

Czym jest akumulator nimh?

Od czego powinno się zacząć analizę zalet takiego akumulatora? Na początku najlepiej dowiedzieć się po prostu tego, czym on tak w ogóle jest. Dopiero wtedy można przejść do poznawania jego cech charakterystycznych.Akumulator nimh składa się z niklu, kobaltu, aluminium oraz z magnezu. Jest to więc model nietoksyczny, a także tani w produkcji. Oczywiście może on przyjmować różne rozmiary, lecz najczęściej dla wygody korzystania z niego przyjmuje on postać baterii AA. Gdzie takie akumulatory mogą być wykorzystywane? Możliwości jest naprawdę wiele, ponieważ mogą one służyć w pilotach, w radiach, latarkach czy też nawet w urządzeniach monterskich, takich jak wkrętarki.

Jakie są najważniejsze korzyści takiego akumulatora?

Nie da się ukryć, że olbrzymią zaletą takich akumulatorów jest to, że są on tak uniwersalne i można je zastosować w wielu różnych urządzeniach. Oprócz tego są one również stosunkowo tanie, wielokrotnie można je ładować i rozładowywać, a co więcej, są one przyjazne środowisku, ponieważ do ich produkcji nie wykorzystuje się szkodliwego kadmu, jak ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.