Maska do snorkelingu

Oglądanie podmorskich stworzeń i krajobrazów jest możliwe bez konieczności nurkowania. Jak to się dzieje? Za sprawą tzw. snorkelingu, który polega na zanurzeniu się pod wodę w specjalnej masce połączonej z rurką do oddychania. Zyskuje on coraz więcej zwolenników i gwarantuje niesamowite przeżycia.

Maska do snorkelingu – dlaczego jest potrzebna?

Maska do snorkelingu to podstawowy ekwipunek każdego amatora tej nietypowej rozrywki w wodzie. Dzięki niej można widzieć podwodny świat w należytej ostrości, ale warto wiedzieć, że patrzenie z perspektywy maski optycznie powiększa otoczenie. Może też powodować efekt zbliżenia obiektów, które w rzeczywistości znajdują się dalej.

Snorkeling uprawia się najczęściej w morzach i słonych wodach, które mogłyby podrażniać ludzkie oczy. Dlatego też maski do snorkelingu używa się, aby wyeliminować ten problem i spokojnie cieszyć się pięknymi widokami, które są niedostępne na lądzie.

Maska do oddychania pod wodą – budowa

Maska do snorkelingu nie jest może szczególnie skomplikowaną konstrukcją, ale powinna zawierać kilka podstawowych elementów. Maska składa się z korpusu, w którym osadzona jest szybka, paska z systemem regulacji, dzięki któremu sprzęt trzyma się stabilnie twarzy, a także kołnierza usztywniającego, który zabezpiecza przed dostawaniem się wody do wnętrza maski.

Na rynku dostępne są maski do snorkelingu pełnotwarzowe, które jak sama nazwa wskazuje, pokrywają całą twarz. Można również zakupić maskę w postaci gogli na oczy i nos, do których przyczepia się fajkę do oddychania.

Maska do snorkelingu – na co zwrócić uwagę

Przy okazji kupowania sprzętu do snorkelingu, trzeba kierować się kilkoma najważniejszymi parametrami. Pozwoli to dobrać sprzęt odpowiedni do swoich indywidualnych potrzeb. Dobrze dobrana maska będzie lepiej chroniła i dawała większy komfort użytkowania.

Kupując maskę, powinno się zwrócić uwagę na jej wielkość tak, aby maska obejmowała całą twarz. Kolejnym kryterium jest szczelność. Można ją sprawdzić przykładając maskę do twarzy bez zapinania i wciągając powietrze nosem. Jeśli maska przyssie się do twarzy i pozostanie się na niej bez trzymania, to znak, że jest szczelna. Warto także zwrócić uwagę na kąt widzenia. Najlepszy dają maski pełnotwarzowe.

Maski do snorkelingu znajdziesz w ofercie Divezone.pl.