Piknik nad morzem, czyli pomysł na romantyczne zaręczyny

Piknik nad morzem, czyli pomysł na romantyczne zaręczyny

W takich tradycyjnych zaręczynach kryje się coś naprawdę wyjątkowego. Nie wszystko musi być przecież pełne fajerwerków i zaskakujących zwrotów akcji, bo nieraz to właśnie w prostocie tkwi największa siła, a za tę prostotę można uznać organizację zaręczyn nad morzem, na samej plaży, podczas spokojnego pikniku z ulubionymi przekąskami.

Przyjemne skojarzenia

Panie doceniają te tradycyjne romantyczne gesty, jakie od lat są im ukazywane we wszystkich komediach romantycznych albo opisywane w literaturze romansu. Zaręczyny nad morzem są jednym z częstszych marzeń i małych dziewczynek, i dorosłych już kobiet, dlatego warto przygotować je dla swojej ukochanej, by po prostu ją uszczęśliwić i doczekać się upragnionej reakcji na widok pierścionka.

Letni poranek, któremu będzie towarzyszyć efektowny wschód słońca, albo też wiosenne ciepłe popołudnie bądź wieczór to wprost wymarzone pory na zorganizowanie romantycznego pikniku na plaży. Nie trzeba wiele, by uskutecznić ten pomysł. Przygotowanie paradoksalnie jest bardzo proste.

Przygotowanie do pikniku

Ciepły koc bądź duży ręcznik posłuży za tymczasową podłogę, a kosz wypełniony smakołykami zadba o to, by nikt nie czuł się głodny. Oczywiście do tak ważnego wydarzenia warto jeszcze lepiej się przygotować i zamiast robić zwykłe kanapki czy też kupować jakieś chipsy bądź inne pospolite przekąski, wykonać coś samemu od serca

Powinna to być jakaś bardziej wykwintna przekąska, czyli np. sałatka na wynoś z krewetkami i sosem balsamicznym, mini tortille z wędzonym łososiem oraz czekoladowe babeczki wypełnione malinowym musem. Mężczyźni niemający żadnych zdolności kulinarnych mogą poratować się zamówioną pizzą, doskonale pasującą do luźniejszych zaręczyn nad morzem.

Kreacja atmosfery

Zaręczyny nad morzem to też idealna okazja do napicia się jakiegoś dobrego alkoholu. Prawdziwe czerwone wino zaserwowane w normalnych szklanych kieliszkach przy zachodzie słońca i na plaży smakuje zupełnie inaczej niż spożyte w domu albo nawet w restauracji.

Co ciekawe takie klimatyczne i jakże romantyczne zaręczyny można akurat przygotować za niewielkie pieniądze. Najwięcej będzie kosztować oczywiście sam pierścionek zaręczynowy, ale o nim trzeba myśleć z większym wyprzedzeniem, zwłaszcza że jego wybór nie jest wcale prosty.