Rodzaje spawarek ręcznych

hg (6).jpg

Spawanie to łączenie dwóch metalowych elementów za pomocą specjalnej spoiny, która roztapiana jest w tym procesie. Jest to zadanie przydatne zarówno w warunkach domowych, jak i w profesjonalnych zastosowaniach. Na rynku znaleźć można zarówno spawarki ręczne do domowych zastosowań, jak i takie, które mają służyć profesjonalistom. Jakie są rodzaje urządzeń i jak dopasować je do swoich potrzeb?

Spawarka ręczna przeznaczona do zastosowań domowych – cechy i charakterystyka sprzętu

Na rynku można znaleźć sprzęty, które przystosowane są typowo do małych, przydomowych warsztatów. Mają one mniejsze gabaryty, a ich obsługa jest zdecydowanie łatwiejsza. Z drugiej jednak strony mają mniejsze możliwości gdy chodzi o regulację czy osiąganą moc. Sprawdzą się do małych napraw, nikt nie będzie jednak przy ich pomocy wykonywał wielkich zleceń czy pracował zarobkowo. W tym przypadku liczy się głównie cena, jak i gabaryty sprzętu, który nie może zajmować zbyt dużej ilości miejsca.

Spawarka ręczna przeznaczona do profesjonalnego użytku w ramach działalności zawodowej

Spawarki przeznaczone do zadań profesjonalnych są przede wszystkim zdecydowanie większe, obdarzone dużo większą mocą. Dzięki temu praca przy ich użyciu może być wykonana szybciej i z większą skutecznością. Sprzęty te są rzadziej przesuwane z miejsca na miejsce, a częściej to spawane elementy są zbliżane do operatora spawarki. Ręczna spawarka laserowa do zastosowań profesjonalnych jest również sprzętem zdecydowanie droższym w porównaniu do spawarki do domowego użytku, gdyż generuje ona większą moc, niezbędną do spawania większych elementów.

W jaki sposób spawarki ręczne mogą przydać się w warunkach domowych, a w jaki w warunkach przemysłowych?

W warunkach domowych spawarki to przede wszystkim narzędzia do dokonywania drobnych napraw, ewentualnie tworzenia małych dekoracji z metalu. W przypadku zastosowań profesjonalnych, spawacze i spawarki potrzebni są wszędzie tam, gdzie tworzy się coś z elementów metalowych – są to wagony, kontenery czy nawet statki.