Skuteczność endermologii – to warto wiedzieć

Większość informacji, z jakimi mamy do czynienia szukając wiadomości o endermologii jest opatrzona optymistycznymi tytułami. Często można więc usłyszeć, że jest to królowa zabiegów odchudzających i prawdziwa pogromczyni cellulitu. Warto porzucić jednak slogany na rzecz konkretów, zwłaszcza że i one mogą nam zaimponować.

Co można zyskać dzięki endermologii?

Endermologia alliance w Katowicach to zabieg reklamowany przede wszystkim jako ten, dzięki któremu można ostatecznie rozprawić się z cellulitem. Dzięki nowoczesnej technologii odbywa się to w bezinwazyjny sposób. Sam masaż, w czasie którego tkanka jest zassana do głowicy, a następnie masowana przez rolkę i klapkę, nie wywołuje też dolegliwości bólowych. Już po pierwszym masażu można dostrzec zmiany w kondycji skóry. Poprawia się też jej metabolizm. Endermologia jest przy tym jedną z niewielu propozycji sprawdzających się bez względu na to, czy mamy do czynienia z cellulitem wodnym, czy też tłuszczowym.Oczywiście, choć to o walce z cellulitem mówi się w pierwszej kolejności, nie jest to jedyna zaleta masażu podciśnieniowego. Zabieg jest znany również z tego, że doskonale stymuluje naturalne dla skóry procesy regeneracyjne. Znajdujące się w niej fibroblasty z różnych przyczyn przestają być tak aktywne, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Endermologia jest jednak w stanie je aktywować, a to sprawia, że zwiększa się również produkcja kolagenu i elastyny. Mitem nie jest również to, że endermologia pozwala na radzenie sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nie zastąpi diety i aktywności fizycznej. Przyczynia się jednak do tego, że tłuszcz znika również z tych miejsc, które najdłużej opierają się diecie i ćwiczeniom. Największą popularnością cieszy się w tym kontekście endermologia brzucha, choć zabieg wykonywany na pośladkach i udach również przynosi zadowalające rezultaty.

Endermologia – częstotliwość zabiegów

Jednym z najczęściej stawianych pytań jest bez wątpienia to, na ile zabiegów endermologii Aliance w Katowicach się zdecydować, aby cieszyć się ich spektakularnymi rezultatami. Nie ma na nie jednej tylko odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jakie miejsca chcemy poddać zabiegowi i na jakie rezultaty liczymy.W endermologii duże znaczenie ma systematyczność. Warto o tym pamiętać, bo właśnie ona przesądza o widoczności rezultatów. Zabiegi najlepiej przeprowadzać dwa lub trzy razy w tygodniu. Liczba sesji jest zwykle określana indywidualnie, choć przyjmuje się, że jest ich od sześciu do nawet szesnastu. Zwykle wykonuje się także zabiegi przypominające.