Wygraj z żylakami

Wygraj z żylakami

Żylaki stały się masowym problemem zdrowotnym Polaków. Na schorzenia związane z groźnymi dla zdrowia, poszerzonymi żyłami cierpi już co piąty dorosły obywatel naszego kraju. To ogromna część populacji, która szuka sposobów na ratunek i leczenie. Nie bądź następną osobą, której żylaki zniszczą życie – wygraj z groźną przypadłością, stosując wskazówki zawarte w poniższym artykule!

Jak rozpoznać żylaki?

Rozpoznanie żylaków jest stosunkowo proste. Poszerzone żyły dają się zobaczyć i poczuć poprzez dyskomfort jaki generują. Żylaki objawiają się w poszerzonych naczyniach krwionośnych, tworzących wyraźne zgrubienia i skręcenia. Wedle badań przypadłość dotyka w największym procencie kobiet, liczba mężczyzn dotkniętych żylakami jest znacznie mniejsza.

Brak leczenia problemów z żyłami i ich lekceważenie prowadzi do problemów z poruszaniem, a na dalszych etapach choroby może prowadzić nawet do zatorów i zgonu. Po optycznym zdiagnozowaniu u siebie wydłużonych i poszerzonych żył nie należy więc ignorować tematu, ale od razu rozpocząć leczenie.

Powstrzymanie żylaków, czyli jak i gdzie?

W internecie pełno jest wpisów i artykułów na temat domowego leczenia żylaków. Internetowi influenserzy i osoby podające się za specjalistów w temacie chorób żył przedstawiają tam cudowne terapie dowodząc ich słuszności. Znajdziemy tam opisy leczenia ziołami, suplementami diety bądź specjalną odzieżą, odpowiednio uciskającą miejsca z poszerzonymi żyłami. Niestety wielu z tych internetowych ”ekspertów” to zwykli oszuści chcący wyłudzić pieniądze. Oferowane przez wspomniane osoby cudowne metody, niewiele dadzą w zwalczaniu trapiącej pacjentów przypadłości związanej z poszerzonymi żyłami.

Najlepszym sposobem na walkę z żylakami jest wizyta u specjalisty takiego jak lekarz od żylaków. Flebolog – bo tak nazywa się specjalność lecząca schorzenia żył – oceni postęp choroby i dobierze odpowiedni rodzaj terapii. Lekarz od żylaków przepisze odpowiednie leki, zaleci też jeden z rodzajów terapii. Gdzie znaleźć flebologa? Teoretycznie w większych ośrodkach zdrowia NFZ powinien być on dostępny, jednak terminy oczekiwania są bardzo długie. Lepiej więc udać się do miejsca typu Klinika flebologii by od razu i od ręki otrzymać specjalistyczną pomoc. Za wizytę w prywatnej klinice trzeba nieco zapłacić, jednak zdrowie to wartość bezcenna, dbanie o nie jest przecież najlepszą inwestycją.