Zastosowanie żelu dezynfekcyjnego

Płyny do dezynfekcji na skutek walki z koronawirusem stały się niemal tak popularne, jak mydło. W każdym sklepie, kawiarni, firmie lub urzędzie wystawiana są pojemniki z preparatami do szybkiego odkażenie rąk. Żel dezynfekujący vimedin pozwala dokładnie oczyścić skórę dłoni i jednocześnie zapobiega jej wysuszaniu.

Dezynfekcja krok po kroku

W zapomnienie odeszły czasy, gdy dozowniki z płynem dezynfekującym zamontowane były tylko w pomieszczeniach. Obecnie stosowanie płynów antybakteryjnych jest naturalną czynnością powtarzaną nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Dezynfekcji podlegają również sale szkolne lub parkiety podczas turniejów tanecznych. Warunkiem skutecznego odkażania jest stosowanie płynów o bardzo dobrych składach. Jest to pierwszy krok do tego, aby zlikwidować z rąk ewentualne zarazki.

Jak działa Żel dezynfekujący vimedin?

Głównym składnikiem żelu jest etanol, który pozwala na zlikwidowanie bakterii, grzybów oraz wielu wirusów. Dzięki temu dłonie po wykonaniu dezynfekcji są wolne od niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń. Żele dezynfekujące vimedin należy starannie wcierać w ręce. Szczególnie dokładnie trzeba to zrobić po wewnętrznej stronie rąk oraz między palcami. Wcieranie musi trwać najmniej trzydzieści sekund. Szybkie i pobieżne użycie preparatu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Czas wcierania żelu musi wydłużyć się do minuty, jeśli przeprowadzana jest dezynfekcja chirurgiczna. Preparatu nie trzeba wycierać, ponieważ bardzo dobrze jest wchłaniany przez skórę.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania preparatów antybakteryjnych?

Wszystkie preparaty, które zawierają alkohole, czyli substancje łatwopalne muszą być stosowane rozsądnie. Żelu nie można stosować w pobliżu otwartego ognia. Żelem nie wolno przemywać oczu. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji oczy trzeba natychmiast przemyć dużą ilością wody. Szczególną uwagę należy zachować w obecności dzieci. Preparaty dezynfekujące muszą stać z dala od najmłodszych. Wypicie etanolu może zagrażać nie tylko zdrowiu, lecz także życiu. Żelu nie można stosować w pobliżu otwartego ognia.