Mezoterapia – skuteczna walka ze słabymi włosami

Mezoterapia igłowa skóry głowy to sprawdzony i skuteczny sposób na pozbycie się rzadkich, łamliwych lub wypadających włosów. Osoby, które borykają się z problemem łysienia również mogą skorzystać z mezoterapii. Jest to zabieg nieinwazyjny i bardzo skuteczny. Dlatego też z roku na rok rośnie grono zadowolonych pacjentów, którzy poddali się mezoterapii.

Jakie czynniki wpływają na wygląd włosów?

Na wygląd i kondycję włosów oraz skóry głowy mają wpływ przeróżne czynniki. Niestety na niektóre z nich człowiek nie ma wpływu, dlatego też, jeśli stan włosów ulega pogorszeniu należy działać szybko i skutecznie. Czynnikami, które są odpowiedzialne za kondycję włosów, są czynniki genetyczne i atmosferyczne, a także niewłaściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy. Na kondycję włosów ma wpływ także dieta. Jadłospis ubogi w składniki odżywcze i witaminy powoduje braki w organizmie, które mogą objawiać się problemami z włosami.

Na czym polega mezoterapia igłowa skóry głowy?

Szczegółowe informacje o mezoterapii można znaleźć na stronie: drturowski.pl/pl/przeszczep-wlosow/mezoterapia-skory-glowy/. Jest to zabieg nieinwazyjny, który polega na wprowadzaniu w skórę głowy odpowiedniej substancji, która ma na celu regenerację i pobudzenie wzrostu włosów. Podstawową kwestią przy wyborze substancji aktywnej jest źródło problemu. Warto przed zabiegiem skonsultować swój stan z doświadczonym lekarzem, który dobierze odpowiednią metodę leczenia. Podczas zabiegu można bowiem wprowadzić do skóry głowy substancję, która wyeliminuje źródło wypadania i słabej kondycji włosów.

Mezoterapia – osocze bogatopłytkowe lub komórki macierzyste

Mezoterapia z pomocą osocza bogatopłytkowego polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy pacjenta preparatu opartego na płytkach krwi. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj zabiegu medycyny estetycznej, gdyż źródłem osocza jest krew pacjenta. Taki zabieg to zerowe ryzyko reakcji uczuleniowej. Dzięki osoczu zabieg mezoterapii jest wyjątkowo skuteczny. Mezoterapia może być także przeprowadzona z pomocą komórek macierzystych, które mają działanie regenerujące i odbudowujące na skórę. Dzięki nim mieszki włosowe zyskują zdolność rekonstrukcji. Komórki macierzyste poprawiają także krążenie skóry. Mezoterapia komórkami macierzystymi to zabieg jednorazowy, a jego rezultaty są długotrwałe.

Mezoterapia to doskonały sposób na pozbycie się problemów ze słabymi włosami. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://drturowski.pl/pl/przeszczep-wlosow/mezoterapia-skory-glowy/